GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Organizowane konkursy

" Mój szczęśliwy kundelek"

 25 października br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu " Mój szczęśliwy kundelek". Pierwsze miejsce przyznano ex aequo Milenie Stec i Radkowi Szmelkowskiemu ( kl.IV T). Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. wszystkim właścicielom szczęśliwych kundelków gratulujemy!

**************************************************************************************Ogólnopolski konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” - etap powiatowy

  Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny pt.: „Zapobiegajmy pożarom”. Podsumowanie odbyło się 22 grudnia 2015r. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu. W naszej grupie wiekowej Szkół Ponadgimnazjalnych trzecie i piąte miejsce zajęła Małgorzata Wydrzyńska. Wyróżnienie za swoją pracę otrzymała Patrycja Borowska. Uczennice otrzymały nagrody. Dziękujemy i gratulujemy!
**************************************************************************************„Poznaj swoje prawa w pracy”

  20 listopada 2015r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie wykazali się znajomością prawa pracy jak również przepisami bhp obowiązującymi w zakładach pracy. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Sandra Sokolnicka z kl. III T, drugie - Grzegorz Zakrzewski z kl. IV T, trzecie - Małgorzata Wydrzyńska z kl. III T, czwarte - Krystian Tyburski z kl. II T. Dwójka najlepszych będzie reprezentowała „Jagiellończyka” w etapie regionalnym w Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy.

**************************************************************************************Konkurs Językowy – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Istotą konkursu było rozwiązanie testu naszpikowanego językowymi trudnościami. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie obecni w szkole, w tym samym czasie. Zwyciężczynią okazała się Ewa Jankowska – uczennica klasy III LO, która uzyskała najwyższy wynik: 52 punkty na 66 możliwych.

**************************************************************************************Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

  Konkurs przygotowało wydawnictwo Synapsa. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas: I LO, II LO, III LO i I T. Zadanie konkursowe miało formę testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności, łącznie z umiejętnością czytania ze zrozumieniem, z zakresu danej klasy. Rozwiązane testy przekazane zostały do wydawnictwa celem sprawdzenia.

**************************************************************************************Konkurs przedmiotowy z geografii

  Konkurs przygotowało wydawnictwo Synapsa. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II LO – grupa przyrodniczo-biologiczna. Zadanie konkursowe miało formę testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu klasy drugiej. Rozwiązane testy przekazane zostały do wydawnictwa celem sprawdzenia.

**************************************************************************************Media – czwarta władza

  Konkurs zorganizowany z okazji Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu przyciągnął prawie 40 uczniów. Test składał się z 20 pytań zamkniętych i dotyczył historii i funkcjonowania mediów na świecie i w Polsce. Zwycięzca – Dawid Berendt z III Technikum zdobył 13 punktów.

**************************************************************************************XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

  Etap szkolny odbył się 13 stycznia 2014 r. Wzięło w nim udział 27 uczniów. Najlepsi byli: Ewa Jankowska – 35 punktów, Grzegorz Zakrzewski – 31 punktów i Małgorzata Wydrzyńska – 28 punktów. Maksymalna ilość punktów do zdobycia – 40. Nikomu nie udało się awansować do kolejnego etap: wymagało to uzyskania 80% punktów.

**************************************************************************************Szkolny Konkurs Ortograficzny

  Odbył się 17 grudnia 2013 r. 28 uczestników musiało zmierzyć się z naszpikowanym trudnościami ortograficznymi tekstem. Mistrzyniami ortografii zostały: Karolina Kondeja z III LO i Aleksandra Radtke z III Technikum.

**************************************************************************************XXII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  Dwaj uczniowie „Jagiellończyka” - Marcin Zająkała (II LO) i Sylwester Łukaszewski (I LO) wzięli udział w etapie rejonowym olimpiady, który odbył się w grudniu 2013 r. w Grudziądzu. Marcin zajął w nim 2. miejsce, zdobywając o punkt mniej niż laureat 1. miejsca. Ilość zdobytych punktów nie wystarczyła – niestety – by awansować do etapu okręgowego. W etapie szkolnym trzecie miejsce zajęła Aleksandra Florkiewicz (II LO).

**************************************************************************************Konkurs wiedzy o bibliotece „Dzieje książki i biblioteki”

  Konkurs uświetnił obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którym jest październik. W konkursie z dnia 21.10.2013 r. zwyciężczynią została Aleksandra Florkiewicz (II LO), która udzieliła 100% poprawnych odpowiedzi. Drugie miejsce zajęła Anna Arendt; trzecie – Anna Gumienik.

**************************************************************************************„Euromaniacy z Jagiellończyka”

  21 czerwca br. w Chełmnie w ramach kampanii "Fundusze Europejskie. Polska korzysta", której inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozstrzygnięto konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich „Euromania” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Celem akcji jest propagowanie korzyści, jakie czerpią Polacy z wykorzystania Funduszy Europejskich. Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna z naszej szkoły występująca w składzie: Paulina Brzozowska, Natalia Bubic, Joanna Pliszczyńska, Paulina Wojciechowska oraz Grzegorz Zakrzewski. W finale nasi zwycięzcy wyeliminowali siedem drużyn, II miejsce zajęło Technikum przy Zespole Szkół w Mogilnie, a III- Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku. Reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem p. A. Dyjach już w nowym roku szkolnym zwiedzać będą instytucje Unii Europejskiej w Brukseli. Młodzieży przekazano również nagrodę dla szkoły: zestaw multimedialny złożony z laptopa, rzutnika, ekranu i kompletu głośników. Serdecznie gratulujemy!

**************************************************************************************Konkurs poezji obcojęzycznej

  Dnia 05.06. odbył się konkurs poezji obcojęzycznej. W konkursie wzięło udział 12 osób. Wiersze recytowane były w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. I miejsce zajęła Aleksandra Florkiewicz z klasy I LO, II – Kamila Szylka z II LO, a III –Joanna Pankowska, również z klasy I LO.

**************************************************************************************XII Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP

  29 maja 2013r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu odbył się XII Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP, pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy. W finale brało udział dwóch uczniów naszej szkoły z klasy II Technikum, Rafał Brzustowski, który zajął III miejsce i Kamil Osiński - IV miejsce. Za swoją wiedzę otrzymali dyplomy i cenne nagrody. W finale brały udział szkoły z Grudziądza, Chełmna, Brodnicy, Wąbrzeźna, Bydgoszczy, Świecia nad Wisłą i Łasina. Razem do ścisłego finału przystąpiło 24 uczniów.

**************************************************************************************„Młodzież w lasach Europy”

  Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Młodzież w lasach Europy”. Najwięcej punktów zdobył zespół w składzie: Paulina Wojciechowska, Ania Arendt, Grzegorz Zakrzewski z klasy I T. Gratulujemy! maj 06 2013 XII Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP

**************************************************************************************"Super Handlowiec"

  W dniu 19 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły tj. Justyna Gajewska, Paulina Zięba, Marcin Wydorski z klasy II d Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z opiekunem panią Agnieszką Dzwonkowską wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie „Super Handlowiec” w Chełmnie. Uczniowie po burzliwej rywalizacji zdobyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

**************************************************************************************Szkolny mistrz ortografii

  Pod koniec stycznia w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. Mistrzem ortografii okazała się Ewa Jankowska z kl. II LO. Sama Ewa może przyznać, że łatwo nie było. Reszta uczestników mówi po prostu: „Masakra” ! Rekordzista popełnił prawie 30 błędów! Ewie – gratulujemy!!!

**************************************************************************************III REGIONALNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU – ETAP SZKOLNY

  04.01.2013 r. odbył się już po raz trzeci etap szkolny Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Do rozwiązywania testu przystąpiło 13 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum: Florkiewicz Aleksandra, Karaś Aleksandra, Zatorska Agata, Wojciechowska Paulina, Kondeja Karolina, Mrozowska Wioleta, Jankowska Ewa, Zawacka Dominika, Kurzyńska Agnieszka, Duliasz Barbara, Kwiatkowska Monika, Mikulska Maja, Ciarczyński Łukasz. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikował się tylko Łukasz Ciarczyński, który zdobył wymaganą ilość punktów z testu. Życzymy Łukaszowi powodzenia na etapie powiatowym w Grudziądzu.

**************************************************************************************Biologiczni maniacy

  W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs „Oxford Biologia Plus”. Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch kategoriach, a wyniki prezentują się następująco :

- I kategoria :
I miejsce - Łukasz Ciarczyński – IV T
II miejsce - Agnieszka Kurzyńska – III LO

- II kategoria :
I miejsce – Agnieszka Ziółkowska – II LO
II miejsce – Monika Kwiatkowska – II LO
III miejsce – Maja Mikulska, Marta Rzepka – III LO

Znamy się i na teologii

 

  Dnia 29 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy teologicznej. Do następnego etapu zakwalifikowały się 2 uczennice naszej szkoły: Karolina Kondeja oraz Anna Arendt. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

**************************************************************************************Parki narodowe nam niestraszne!

  Dnia 13 czerwca 2012r. odbył się konkurs dotyczący wiedzy o parkach narodowych. Test przygotowała i konkurs przeprowadziła pani Izabela Zakrzewska. W teście wiedzy udział wzięli tylko uczniowie klasy II LO. Pierwsze miejsce zdobyła Dominika Zawacka. Na drugim miejscu znalazły się ex aquo Maja Mikulska i Barbara Duliasz. Trzecie miejsce uzyskała Agnieszka Kurzyńska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

**************************************************************************************Konkurs "Młodzież w lasach Europy"- wyniki!

  Nasz "Jagiellończyk" wziął udział w międzynarodowym konkursie YPEF "Młodzież w lasach Europy". Najwięcej punktów w naszej szkole w tym konkursie zdobył zespół w składzie: Aleksandra Tomczyk i Sebastian Kwiatkowski z klasy II LO. Gratulujemy!

**************************************************************************************Mechanicy na medal

  W dniu 18.05.2012 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Damian Zaczek, Krzemiński Łukasz, Radosław Hapke brała udział w Konkursie „Najlepszy w zawodzie Mechanik Pojazdów Samochodowych „ Zajęliśmy trzecie miejsce ! Honorowy patronat nad turniejem objął Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty pani Anna Łukaszewska oraz Starosta Bydgoski pan Wojciech Porzych. Pierwsza konkurencja polegała na rozpoznaniu trzech części samochodowych. Druga konkurencja to test teoretyczny składający się z dwudziestu pytań. Kolejne konkurencje to jazda zręcznościowa na czas z piłeczką pingpongową w obwodzie paska klinowego na masce samochodu Opel Corsa, ustawienie zapłonu w Fiacie 126p i wymiana filtra powietrza. Dobry występ w konkurencjach sprawnościowych na czas dał nam wysoką lokatę i puchar. Gratulujemy !
**************************************************************************************XI Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP

  17 maja 2012r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu odbył się XI Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP, pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy. W finale brało udział dwóch uczniów naszej szkoły Kamil Osiński i Rafał Brzustowski z klasy I Technikum. Biorąc pierwszy raz udział w takim konkursie zajęli 6 i 13 miejsce. Za swoją wiedzę otrzymali dyplomy i cenne nagrody. W finale brały udział szkoły z Grudziądza, Chełmna, Brodnicy, Wąbrzeźna, Bydgoszczy, Świecia nad Wisłą i Łasina. Razem do ścisłego finału przystąpiło 21 uczniów.

**************************************************************************************Konkurs chemiczny „ALCHEMIK”.

  13 marca w naszej szkole odbył się konkurs chemiczny „ALCHEMIK”. Podobnie jak dzień wcześniej z fizyki, tak i w tym konkursie na uczniów czekało 30 zadań zamkniętym i jedno zadanie otwarte . Uczestnikami konkursu byli:

1). Duliasz Ewa – kl. II LO
2). Tomczyk Aleksandra – II LO
3). Kurzyńska Agnieszka – kl. II LO
4). Kwiatkowska Monika –kl. II LO
5). Zawacka Dominika – kl. II LO
6). Ciarczyński Łukasz – kl. III T
Wyniki również w maju!

KonkursKonkurs

Konkurs

**************************************************************************************Konkurs z fizyki „EUREKA”

  Dnia 12 marca w „Jagiellończyku” odbył się konkurs z fizyki „EUREKA”. Troje uczniów zmierzyło się z 30 zadaniami testowymi i jednym zadaniem otwartym. Uczestnikami byli:

1). Jankowska Ewa- klasa I LO
2). Kurzyńska Agnieszka- klasa II LO
3). Zawacka Dominika – klasa II LO
Wyniki konkursu dopiero w maju!

KonkursKonkurs

Konkurs

**************************************************************************************Szkolny konkurs recytatorski pt. „Chwilo trwaj, jesteś piękna!”
(eliminacje do XIII Powiatowego Przeglądu Poezji „Złote Usta 2012”)

I miejsce – Dominika Zawacka II LO z wierszem Taką cię wymyśliłem Jonasza Kofty
II miejsce – Karolina Kondeja I LO z wierszem Nic dwa razy Wisławy Szymborskiej
III miejsce – Weronika Marynowska z III a LO z wierszem Spieszmy się Jana
Twardowskiego Do etapu powiatowego zakwalifikowana została także Martyna Wróblewska z III b LO.

**************************************************************************************Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” 2011

I miejsce w szkole: Dominika Zawacka II LO
II ex aequo w szkole: Barbara Duliasz i Maja Mikulska II LO

**************************************************************************************" Życie i działalność Kazimierza Jagiellończyka"

  Dnia 5 marca 2012r. z okazji Dnia Patrona przeprowadzono szkolny konkurs historyczny " Życie i działalność Kazimierza Jagiellończyka". W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły z klas licealnych i technikum. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III T Łukasz Ciarczyński i Dawid Frątczak. Gratulujemy

**************************************************************************************II REGIONALNY KONKURS O ZDROWIU

  4 stycznia 2012 r. o godz. 9.00 odbył się II Regionalny Konkurs o Zdrowiu- etap szkolny. Do konkursu przystąpiło 12 uczennic Liceum Ogólnokształcącego i Technikum: Karolina Jakubowska, Magdalena Karpus, Weronika Marynowska, Dominika Zawadka, Marta Sonnenfeld, Maja Mikulska, Aleksandra Tomczyk, Agnieszka Kurzynska, Barbara Duliasz, Katarzyna Matlińska, Wioleta Mrozowska, Karolina Kondeja. Dziewczęta rozwiązywały test składający się z 26 zadań, za które można było otrzymać maksymalnie 36 punktów. Najwyższy wynik konkursu to 23 punkty zdobyte przez dwie uczestniczki: Dominikę Zawacką i Maję Mikulską. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Matlińska a trzecie Agnieszka Kurzyńska. Tylko 2 punktów zabrakło Dominice i Mai, by zakwalifikować się do etapu powiatowego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

**************************************************************************************„Zielnik liści drzew i krzewów”

I – miejsce: Anna Makowska I T
II - miejsce: Iwona Zawacka I LO
III – miejsce: Natalia Bubic I T

**************************************************************************************„Zielnik roślin zielnych”

I – miejsce: Agnieszka Kurzyńska II LO
II – miejsce Marta Rzepka II LO

**************************************************************************************XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

I – miejsce: Patrycja Piasecka III b LO
II – miejsce: Ewa Duliasz III a LO
III – miejsce: Agnieszka Kurzyńska II LO

**************************************************************************************„Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa.”
Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela z 10 grudnia 1948 roku.

  W związku z Dniem Praw Człowieka, który obchodzony jest 10 grudnia każdego roku został zorganizowany konkurs dla uczniów p.t. „Znam swoje prawa”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klasy I , II i III a LO. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań. Sprawdzał on znajomość praw człowieka, dokumentów ochrony praw człowieka oraz systemu ochrony praw człowieka na świecie i w Polsce (państwowego o pozarządowego). Wyniki konkursu już wkrótce. Konkurs przygotowała p. Ilona Herzberg.

**************************************************************************************Konkurs na świąteczny SMS!

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie na sms z życzeniami bożonarodzeniowymi. Preferowane będą oryginalne, inteligentne i zabawne wierszyki. Podpisane imieniem i nazwiskiem teksty życzeń można przesyłać na adres biblioteka-jagiellonczyk@wp.pl lub przynosić do biblioteki do 19 grudnia. Nagrody czekają!

**************************************************************************************Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza” IX Edycja

Organizator: Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie.

Uczestnicy: Karolina Jakubowska III T, Joanna Pliszczyńska I T, Karolina Kondeja I LO, Patrycja Jóźwiak I LO, Krzysztof Łączak I LO
Wyniki : do 30 kwietnia 2012 r.
**************************************************************************************Konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną rozstrzygnięty!

  Znamy już wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną! Najładniejszą pracę wykonała i I miejsce zajęła Anna Frąckowiak z klasy I a LO. Na drugim miejscu znalazła się praca Natalii Bibic z klasy I T, a na trzecim Joanny Pliszczyńskiej z klasy I T. Organizatorkami konkursy były panie: Agnieszka Dzwonkowska i Izabela Zakrzewska. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

**************************************************************************************Konkurs fotograficzny „Mieszkańcy lasu 2011 – Międzynarodowy Rok Lasów”

Organizator: Szkoła Leśna na Barbarce

Wyróżnienie: Joanna Pliszczyńska i Jakub Wierzchowski

**************************************************************************************Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” 2011/2012

Uczestniczki: Barbara Duliasz, Maja Mikulska, Dominika Zawacka

Wyniki: marzec 2012

**************************************************************************************III Spotkania Poetyckie „Z-mowy tych, co odeszli” – organizator: Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu

Ewa Jankowska – III miejsce (Brązowy Gramofon)
Karolina Kondeja - wyróżnienie
**************************************************************************************Ile wiemy o zdrowiu

  Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pt.: "Co wiem o zdrowiu? ". Składał się z 2 etapów: testu (30 pytań) i części ustnej. Najwięcej punktów z testu uzyskały następujące osoby: Ewa Jankowska, Karolina Kondeja - obie z I LO oraz Agnieszka Kurzyńska, Barbara Duliasz, Dominka Zawacka, Aleksandra Tomczyk, Maja Mikulska - wszystkie z II LO. Wszystkie te osoby wzięły udział w części ustnej. W konkursie łącznie wzięło udział 35 uczniów. Wyniki dogrywki poznamy niebawem!

**************************************************************************************EKOLOGICZNIE I PLASTYCZNIE

  Są! Są! Już są!!! Wyniki konkursu plastycznego na najbardziej pomysłowy plakat ekologiczny:
I miejsce zdobyła Dominika Zawacka z kl. I a LO
II miejsce zajęła Karolina Jakubowska z kl. II T
III miejsce: Dawid Wolak i Mariusz Mrugała z kl. III T
Gratulacje dla wszystkich!

**************************************************************************************ZNAMY PARKI

  W ostatni poniedziałek (13 czerwca) odbył się konkurs wiedzy o parkach narodowych:
I miejsce zajął Adam Boroch z kl. II b LO, który rozwiązał test na 100%!
II miejsce - Weronika Marynowska kl. II a LO
III miejsce - Agnieszka Kurzyńska kl. I b LO
Gratulujemy!

**************************************************************************************Z KONSTYTUCJĄ ZA PAN BRAT

  26 maja 2011 roku odbył się konkurs ze znajomości Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej przygotowany przez p. Ilonę Herzberg. Wzięło w nim udział 13 osób z kl. I a LO, I b LO, II a LO, II b LO i II T. Uczniowie musieli wykazać się znajomością ustroju naszego państwa i funkcjonowaniem władzy w Polsce. Najlepsze okazały się:

I miejsce – Weronika Marynowska z kl. II a LO
II miejsce – Ewa Duliasz z kl. II a LO
III miejsce - Daria Błażejewicz z kl. II b LO
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwyciężczyniom gratulujemy!**************************************************************************************OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDUKACYJNY „REPORTER”

organizowany pod patronatem
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Związku Polskich Artystów Fotografików
Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Zgłoszono 7 reportaży. Organizatorzy za najlepsze w naszej szkole uznali artykuły:
I miejsce: „Współczesny szaman wśród tłumu tępych tubylców’” Weronika Marynowska II a LO
II miejsce: „Rodzina (nie)standardowa” Marta Berendt III a LO
III miejsce: „Nadzieja jest najważniejsza, tylko trudno jej nie stracić” Magdalena Karpus II b LO

**************************************************************************************UPRZEJMOŚĆ TAK NIEWIELE KOSZTUJE

  W naszym "Kaziku" organizowany jest konkurs na Miss i Mistera Uprzejmości. Każda klasa miała za zadanie wytypować przedstawiciela, który - ich zdaniem - zasługuje na miano najbardziej uprzejmej osoby w ich klasie. W doborze kandydata na Miss i Mistera Uprzejmości uczniowie mieli kierować się tym, czy osoba:
-ma nienaganną frekwencję (usprawiedliwione wszystkie godziny);
-nie sprawia kłopotów wychowawczych;
-wywiązuje się ze swoich obowiązków szkolnych;
-szanuje mienie szkoły i otoczenia;
-prezentuje wysoką kulturę słowa i kulturę osobistą;
-jest zaangażowany w życie klasy i szkoły,
-bezinteresownie i widocznie służy pomocą koleżeńską;
-bierze aktywny udział w organizowanych olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych;
-nosi identyfikator;
-jest zawsze uśmiechnięty.

I tak poszczególne klasy wybrały następujące osoby:
* Marta Sonnenfeld Ia LO
* Agnieszka Kurzyńska I b LO
* Emilia Miętrkiewicz I d ZSZ
* Krzysztof Zakrzewski Ia/bZSZ
* Patrycja Pliszczyńska II a LO
* Adam Boroch II b LO
Wytypowanych kandydatów wychowawcy przekazali do instancji wyższej, tj. pomysłodawcy konkursu. Tajne głosowanie nauczycieli odbyło się 24 maja 2011 r. Wyniki poznamy 1 czerwca 2011r. podczas uroczystości z okazji szkolnego Dnia Bez Przemocy

**************************************************************************************JAN PAWEŁ II WCIĄŻ NAM ZNANY…

  20 maja 2011 roku odbył się konkurs „Życie i pontyfikat Jana Pawła II” zorganizowany przez p. Annę Cybulską i p. Ilonę Herzberg (Szkolne Koło Caritas). W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas: I a LO, I b LO, II a LO i I d ZSZ. Test konkursowy składał się z 30 pytań dotyczących życia i pontyfikatu naszego Papieża – Polaka.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Dominika Zawacka kl. I a LO
II miejsce – Agnieszka Kurzyńska kl. I b LO
III miejsce – Aleksandra Tomczyk kl. I b LO
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwyciężczyniom – gratulujemy!**************************************************************************************Nic, co ludzkie, nie jest nam obce…

  Znamy już wyniki konkursu „Anatomia człowieka bez tajemnic", przeprowadzonego 18 maja przez panią mgr Izabelę Zakrzewską. Do testu przystąpiło 27 uczniów z klas: Ia LO, Ib LO, IIa LO, IIb LO i II T. Tym, który zna najskrytsze tajemnice człowieka, okazał się Łukasz Ciarczyński z klasy II T. Na drugim miejscu znalazła się Magdalena Pawłowska z klasy IIb LO, natomiast miejsce trzecie zajęły ex aequo dwie uczennice - Daria Błażejewicz z klasy IIb LO i Ewa Duliasz z klasy IIa LO. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

**************************************************************************************
MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY

  „Młodzież w lasach Europy" to międzynarodowy konkurs wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i Europie przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 12 do 18 lat, w którym 28 kwietnia br. brali udział przedstawiciele także naszego „Jagiellończyka”. W Polsce konkurs ten organizowany jest przez PGL Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Patronat nad konkursem objął Minister Środowiska prof. dr hab. inż. Andrzej Kraszewski. Celem konkursu jest promocja bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonego rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000. Do Etapu Międzynarodowego przechodzi ten zespół, który – w skali ogólnokrajowej - otrzyma największą liczbę punktów. Nasi uczniowie – zgodnie z regulaminem - dobrani zostali w grupy 2-3 osobowe i rozwiązywali test, składający się z 50 zamkniętych pytań. Do konkursu przystąpiło 7 zespołów: jeden zespół z klasy Ia LO, dwa z kl. Ib LO, jeden z kl. IIa LO, dwa z kl. IIb LO oraz jeden z kl. II T. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z kl. Ib LO - Maja Mikulska i Aleksandra Tomczyk. Tuż za nimi znalazła się grupa z klasy II T w składzie: Karolina Jakubowska, Dawid Frątczak i Łukasz Ciarczyński. Ex aequo III miejsce zajęły drużyny z klasy IIa LO: Weronika Marynowska, Ewa Duliasz i Sara Piątek oraz grupa z klasy Ia LO: Dominika Zawacka i Barbara Duliasz. Szkolnym zwycięzcom - gratulujemy!


**************************************************************************************II etapu konkursu „Najlepszy mechanik”

  Dnia 12. 04. 2011 został rozegrany II etap konkursu „Najlepszy mechanik”, którego uczestnikami byli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalnościach: mechanik pojazdów samochodowych i mechanik-operator maszyn i urządzeń rolniczych.więcej>>
Fotki >>>

**************************************************************************************I etapu konkursu „Najlepszy mechanik”

Wyniki I etapu konkursu „Najlepszy mechanik” więcej>>

**************************************************************************************GEOGRAFICZNE ASY!

  Już są!!! Wyniki kwietniowego konkursu geograficznego dotyczącego znajomości mapy politycznej Europy oraz organizacji międzynarodowych już znane! Pierwsze miejsce zajęła tegoroczna maturzystka z kl. IIIa – Marta Berendt. Zakładamy, że zwycięstwo nie było przypadkowe, bowiem Marta, jako przedmiot dodatkowy na maturze, wybrała geografię właśnie. W gronie zwycięzców znalazło się jeszcze dwoje maturzystów z tej samej klasy: Paula Kamińska i Karol Klonowski (ex aequo miejsce drugie) – też zdają geografię. III miejsce - również „podwójne” - zajęły: Dominika Zawacka z kl. Ia oraz Weronika Marynowska z kl. IIa. Ciekawostka - wychowawczynie czwórki uczniów ze zwycięskiego grona to panie uczące geografii! Gratulujemy!!!

**************************************************************************************ZNAMY EUROPĘ…

  8 kwietnia 2011r. odbył się konkurs geograficzny zorganizowany przez Panie: mgr Joannę Filiżanowską i mgr Barbarę Kleman dotyczący znajomości mapy politycznej Europy oraz organizacji międzynarodowych. Zainteresowanie konkursem było spore. Jak się okazało - w konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich klas LO. Wyniki - już niebawem!

**************************************************************************************Konkurs geograficzny

  8 kwietnia 2011 roku (tj. w piątek) o godz. 13.10 panie uczące geografii – Joanna Filiżanowska i Barbara Kleman - zapraszają wszystkich chętnych i zainteresowanych tym przedmiotem do sali nr 76. Tego dnia odbędzie się konkurs geograficzny ze znajomości mapy politycznej Europy oraz organizacji międzynarodowych. Sprawdź siebie i swoją wiedzę i stań do walki o tytuł najlepiej zorientowanego w Europie!

**************************************************************************************VIII Miejski Konkurs Przedsiębiorczości

  W dniu 17 marca bieżącego roku odbył się w naszej szkole VIII Miejski Konkurs Przedsiębiorczości organizowany przez Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy. W bieżącej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi: „Szanse i zagrożenia e-biznesu”. W konkursie startowało 18 osób z różnych klas naszej szkoły, a najlepszymi uczniami okazały się następujące osoby:

- Anika Sonnenfeld,
- Michał Lipowski,
- Weronika Marynowska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy
Nauczyciele przedsiębiorczości


**************************************************************************************KONKURS Z FIZYKI W GRUDZIĄDZU

  Dnia 25 lutego br. w II LO, w Grudziądzu odbył się etap rejonowy konkursu z fizyki. Dwoje naszych uczniów brało w nim udział tj. uczennica klasy II a LO : DULIASZ EWA oraz uczennica klasy I b LO : KURZYŃSKA AGNIESZKA. Niestety nie możemy pochwalić się zwycięstwem, ale sam udział też jest ważny.

**************************************************************************************KONKURS Z FIZYKI

  Dnia 10 marca Br. w ZSP odbył się konkurs z fizyki „ Eureka”. Podobnie jak poprzedniego dnia uczniowie zmierzyli się z 30 pytaniami zamkniętymi i jednym pytaniem opisowym. Niestety chętnych było mniej ;(
Byli to: z klasy I b LO- KURZYŃSKA AGNIESZKA
oraz z klasy II a LO – DULIASZ EWA i MARYNOWSKA WERONIKA
Wyniki podobnie jak z chemii ogłoszone zostaną do 30 maja.
Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała mgr Anna Cybulska.

Konkurs Konkurs**************************************************************************************KONKURS Z CHEMII

  Dnia 9 marca br. w Naszej Szkole przeprowadzono konkurs wiedzy z chemii „Alchemik”. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 pytań testowych i jednego pytania opisowego. Oczywiście dotyczył zarówno chemii nieorganicznej jak i organicznej na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Do konkursu przystąpiło 9 uczniów „ Jagiellończyka” tj.:
* Klasa I b LO :
KURZYŃSKA AGNIESZKA
TOMCZYK ALEKSANDRA
MIKULSKA MAJA
* Klasa II a LO :
DULIASZ EWA
PLISZCZYŃSKA PATRYCJA
MARYNOWSKA WERONIKA
* Klasa II b LO :
BŁAŻEJEWICZ DARIA
* Klasa II T :
CIARCZYŃSKI ŁUKASZ
* Klasa III b LO:
CYTARSKA PAULINA
Konkurs odbył się pod opieką mgr Anny Cybulskiej.
Teraz pozostaje już tylko czekać na wyniki, a te mają zostać ogłoszone do 30 maja br.

Konkurs Konkurs

Konkurs Konkurs**************************************************************************************„Najlepszy mechanik”

Regulamin konkursu   więcej>>

**************************************************************************************Konkurs PCK

  Zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje konkurs plastyczny na plakat obrazujący jeden z trzech tematów:

1. 90 lat działalności PCK wśród młodzieży
2. 50 lat opieki sióstr PCK nad chorym w domu
3. Wolontariusz PCK to ja

Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o działalności Polskiego Czerwonego Krzyża przy jednoczesnej promocji idei wolontariatu. Zwycięska praca zostanie oficjalnym ogólnopolskim plakatem obchodów jubileuszu. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Technika pracy - dowolna. Jedyne „ograniczenie” stanowi format – wymagany A3. Konieczne jest także umieszczenie logo PCK w lewym górnym rogu pracy. Więcej informacji - na tablicy ogłoszeń PCK w naszej szkole (parter).

**************************************************************************************Rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Jagiellończyk w obiektywie”

  2 marca 2011r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Jagiellończyk w obiektywie”. Jury w składzie: p. M. Kandyba, p. J. Harackiewicz, p. L. Szynicka, p. Z. Barański oraz p. T. Czołba wybrało trzy najciekawsze zdjęcia. Zwycięzcą konkursu został Paweł Wydorski z klasy IV T, kolejne miejsca zajęły: Anna Wierzbicka (kl. I a LO)- II miejsce i Barbara Duliasz (kl. I a LO) – III miejsce. Nagrody wręczyli Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i pani dyrektor Bernadeta Klonowska podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły. Zwycięzcom gratulujemy pomysłów, a pozostałych zachęcamy do barania udziału w kolejnych konkursach. Galeria konkursowa

**************************************************************************************Konkurs Walentynkowy

  14.02.2011 r. rozstrzygnięty został konkurs na kartkę walentynkową.
Najładniejsze walentynki wykonały następujące uczennice:

        * Barbara Duliasz z klasy Ia LO
        * Dominika Zawadzka z klasy Ia LO
        * Weronika Marynowska z klasy IIa LO
        * Daria Błażejewicz z klasy IIb LO
        * Karolina Jakubowska z klasy IIT

**************************************************************************************  „KONKURSY NA NAJŁADNIEJSZE ZIELNIKI”

 

  W lutym rozstrzygnięte zostały dwa konkursy:

„ Na najładniejszy zielnik liści drzew i krzewów”:


I- miejsce – Barbara Duliasz Ia LO
II- miejsce – Agnieszka Kurzyńska Ib LO
III- miejsce – Monika Kwiatkowska I b LO

 

„ Na najładniejszy zielnik roślin zielnych”:


I- miejsce – Małgorzata Anzel II b LO
II- miejsce – Emilia Ziemińska II b LO
III- miejsce – Dominika Aniołkowska IIb LO

**************************************************************************************Walentynkowy konkurs czytelniczy na Dzień Zakochanych

  Dnia 14 lutego 2011 roku ogłoszone zostały wyniki walentynkowego konkursu czytelniczego na Dzień Zakochanych zorganizowanego przez biblitekę szkolną. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami.
Miejsce I zajęły:
-Anna Wierzbicka kl. I a LO
-Barbara Duliasz kl. I a LO
-Aleksandra Tomczyk kl. I a LO
-Ewa Duliasz kl. II a LO
-Daria Błażejewicz kl. II b LO
Wyróżnieni zostali uczniowie:
-Damian Papierz kl. I b LO
-Maja Mikulska kl.I b LO
-Agnieszka Kurzyńska kl. I b LO
-Patrycja Pliszczyńska kl .II a LO
-Adam Boroch kl. II b LO
-Małgorzata Anzel kl. II b LO
-Dawid Frątczak kl. II T
-Karolina Jakubowska kl. II T
Nagrody zostały sponsorowane przez sklepy: Nina-E.Dobrzańską, Vivat-K.Klonowskego, Styl-B.Pawełczyk, Drogerię-Sigurski i Państwa Trojanowskich.

**************************************************************************************KONKURS WIEDZY O ZDROWIU

  4 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, w którym wzięło udział 21 uczniów z następujących klasy: Ib LO, II T, IIa LO, IIb LO i IIIb LO. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat: funkcjonowania organizmu człowieka, zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny, profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych i zakaźnych, promocji zdrowego stylu życia. Do drugiego etapu powiatowego zakwalifikowało się dwóch uczniów klasy II T: Łukasz Ciarczyński i Dawid Frątczak.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!!!

**************************************************************************************Konkurs fotograficzny

  Szkoła Leśna na Barbarce organizowała konkurs fotograficzny „Bogactwo przyrody – 2010 Rok Różnorodności Biologicznej”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół woj. kujawsko -pomorskiego. Na konkurs należało przysłać zdjęcia ukazujące gatunek rośliny, zwierzęcia lub grzyba. W konkursie udział wzięło 276 osób. Na konkurs nadesłano ponad 800 prac. Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wydrukowane w formie kalendarza ściennego na rok 2011. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:

* Agnieszka Kurzyńska z klasy I b LO
* Jakub Wierzchowski z klasy I b LO

**************************************************************************************Ozdoba świąteczna

  W listopadzie został przeprowadzony konkurs organizowany przez Panią Izabelę Zakrzewską i Panią Agnieszkę Dzwonkowską na najładniejszą ozdobę świąteczną. Wyróżnienie otrzymały następujące osoby:

* Karolina Jakubowska klasa II T,
* Natalia Skierkowska klasa II D ZSZ,
* Milena Tyszko klasa IID ZSZ,
* Małgorzata Kubińska klasa I D ZSZ,
* Katarzyna Skrzypek klasa I D ZSZ.

**************************************************************************************„Zwierzęta lasu”

  09.11.2010 roku o godzinie 1000 odbył się etap szkolny konkursu przyrodniczego „Zwierzęta lasu”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy Ib LO oraz trzy osoby z klasy IIb LO. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Rafał Jankowski z klasy IIb LO. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Rafała Jankowskiego będziemy trzymać kciuki podczas etapu ponadwojewódzkiego w Poznaniu .

Konkurs

**************************************************************************************Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy i Ergonomii w Rolnictwie

  W dniach 26-28 października 2010r. odbył się pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy i Ergonomii w Rolnictwie. Celem konkursu jest krzewienie zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W eliminacjach szkolnych brali udział uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z klas mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych wśród najlepszych znaleźli się: Wydrzyński Dawid, Piotr Kopeć, którzy będą reprezentować naszą szkole w finale wojewódzkim 3 grudnia 2010 w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

**************************************************************************************Oxford Biologia Plus

  Dnia 22.10.2010 roku w godzinach od 10:00 do 11:00 odbył się Międzynarodowy Konkurs Biologia Plus, którego inicjatorem jest Oxford Educational International - London. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach, w zależności od poziomu edukacyjnego. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas: Ib LO, II T, IIa LO, IIb LO oraz z IIIb LO. Najwięcej punktów w kategorii pierwszej uzyskała Agnieszka Kurzyńska z klasy I b LO w kategorii drugiej Paulina Cytarska z klasy III b LO.

**************************************************************************************Finał wojewódzki konkursu „Bezpieczne Życie".

  W dniach 10-11 czerwca w Wojskowym Domu Wypoczynkowym „Żagiel” w Borównie koło Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki konkursu „Bezpieczne Życie”. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie reprezentowany był przez uczniów Paulę Kamińską i Karola Klonowskiego. Konkurs prowadzony był w kilku etapach: I bieg z elementami obrony cywilnej, II udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, III test wiedzy z zakresu obrony cywilnej, IV strzelanie z wiatrówki, Każdy z tych etapów był punktowany.więcej>>

Konkurs „Bezpieczne Życie” Konkurs „Bezpieczne Życie”

Konkurs „Bezpieczne Życie” Konkurs „Bezpieczne Życie”

**************************************************************************************IX Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP

  14 maja 2010r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu odbył się IX Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP, pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. W finale brało udział dwoje uczniów naszej szkoły Anika Sonnenfeld i Dawid Zająkała , którzy wypadli najlepiej z pośród 40 osobowej grupy, która brała udział w eliminacjach szkolnych. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy. W finale brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych, szkoły z Grudziądza, Chełmna, Brodnicy, Wąbrzeźna i Łasina. Razem do ścisłego finału przystąpiło 20 uczniów. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy uznania i nagrody.

Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole