GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
PCK
Szkolne Koło PCK

"Polski Czerwony Krzyż przywiązuje uwagę do wychowania młodzieży, a zwłaszcza do kształtowania zaangażowanych postaw obywatelskich w działaniu na rzecz kraju i społeczeństwa, wyrabianiu humanitarnych postaw i nawyku niesienia pomocy człowiekowi ..."
W ZSP od roku 1984 działa Szkolne Koło PCK. Szkolne koło PCK prowadzi działalność w oparciu o własne plany pracy przygotowywane na dany rok szkolny oraz okresowych wytycznych Zarządu Rejonowego w Grudziądzu, któremu nasze koło podlega.

**************************************************************************************



DZIAŁALNOŚĆ KOŁA





PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  W dniu 11 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostało przeprowadzone przez Panią Ewę Szymańską, przedstawicielkę Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie szkoły, a mianowicie: Paulina Wojciechowska, Weronika Benedyczak, Natalia Barańska, Mirela Gajda, Tamara Mądzielewska, Sebastian Skrzypek, Dominika Rutyna, Angelika Dziarska, Karol Jadziński, Patryk Kruczkowski i Agnieszka Projs. Młodzież przeszkolono z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach. Szkolenie przeprowadzono w formie ćwiczeń praktycznych, celem przygotowania uczniów startujących w zbliżających się zawodach rejonowych.

**************************************************************************************



Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy

  W dniu 18.04.2015r. drużyna szkolnego koła ratownictwa przedmedycznego PCK działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie uczestniczyła w zawodach rejonowych drużyn ratowniczych. Zawody odbyły się w Grudziądzu nad Jeziorem Rudnickim. Skład drużyny przedstawiał się następująco: kapitan drużyny Paulina Wojciechowska, Aleksandra Florkiewicz, Szymon Turowski, Eliasz Ilić, Natalia Barańska, Sylwester Łukaszewski, Weronika Benedyczak i Tamara Mądzielewska. W przygotowaniach przed konkursem uczestniczyli również: Katarzyna Brzozowska, Anna Mac i Małgorzata Wydrzyńska. Zawody zostały przeprowadzone po raz pierwszy nad Jeziorem Rudnickim. Każda z drużyn miała do przejścia 10 stacji udzielania pierwszej pomocy. Przypadków było wiele między innymi: utoniecie, utrata przytomności, padaczka, rany, próba samobójstwa, krwotoki itp. W zawodach startowało 10 zespołów reprezentujących szkoły Grudziądzkie i oczywiście nasza drużyna Jagiellończyka. Zajęliśmy 7 miejsce w rywalizacji szkół. Dziękuję wszystkim za przygotowania do zawodów i również za postawę w zawodach.
Galeria >>>

**************************************************************************************



KONKURS KULINARNY PCK

  ,, … bo jak nie my, to kto?...”- tak śpiewały uradowane uczennice z klasy III b ZSZ po zajęciu I miejsca w konkursie kulinarnym zorganizowanym przez PCK w Grudziądzu podczas I Majówki z Alfą ph. ,, Samo zdrowie”. Dziewczęta w składzie: Anna Gumienik, Natalia Murszewska i Milena Gąsiorowska przygotowały, wg jury, najlepszą potrawę piknikową pod względem smakowym, dietetycznym, estetycznym oraz ekonomicznym. Gratulujemy zwycięstwa!



Galeria >>>

**************************************************************************************



POWIATOWY TURNIEJ PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

  05.06.2013 r. w naszej szkole po raz pierwszy przeprowadzony został Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy PCK Szkół Gimnazjalnych. Współorganizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Grudziądzu. Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Grudziądzkiego. W zawodach startowało 5 drużyn szkół gimnazjalnych z: Jankowic, Świecia nad Osą , Radzynia Chełmińskiego oraz 2 z Łasina. Turniej składał się z części teoretycznej w postaci testu oraz części praktycznej. Oceny testu i czynności ratowniczych zawodników dokonywała pani Ewa Szymańska- kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu oraz ratownicy z grupy ,,Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Pierwszej Pomocy”. O zwycięstwie decydowała największa łączna ilość punktów zdobytych na stacjach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy oraz testem. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce- Gimnazjum Jankowice
II miejsce- Gimnazjum Łasin (1)
III miejsce- Gimnazjum Radzyń Chełmiński
IV miejsce- Gimnazjum Świecie nad Osą
V miejsce- Gimnazjum Łasin (2)
Celem turnieju było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy udanych startów. Do zobaczenia za rok!

**************************************************************************************



XXI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA- ETAP SZKOLNY

  W dniu 31 października 2012 r. w naszej szkole po raz kolejny przeprowadzony został etap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Test wiedzy o zdrowiu rozwiązywało 26 osób z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum: Paulina Wojciechowska, Aleksandra Forkiewicz, Marta Piasecka, Julia Bittner, Marika Pajor, Agnieszka Ziółkowska, Aleksandra Karaś, Anna Kandyda, Natalia Radtke, Roma Taczyńska, Marta Rzepka, Aleksandra Tomczyk, Barbara Duliasz, Paulina Eichler, Paulina Januszewska, Paulina Wiśniewska, Agnieszka Kurzyńska, Anna Makowska, Magdalena Kosiarek, Aleksandra Radtke, Kinga Zielińska, Wioleta Mrozowska, Kamila Winiarska, Ewa Sankiewicz, Anna Kuniszuk, Karolina Kondeja. Do etapu rejonowego przeszły uczennice: Agnieszka Kurzyńska oraz Barbara Duliasz ( po dogrywce z Aleksandrą Tomczyk i Aleksandrą Forkiewicz). Etap rejonowy odbędzie się 7 grudnia w Grudziądzu. Powodzenia!

**************************************************************************************



Ratownicy „Kazika”

  23 października 2012r. odbył się w naszej szkole Elementarny Kurs Pierwszej Pomocy. Osoby wybrane przez p. Grabowską uczestniczyły w trwającym ponad pięć godzin kursie. Do "Kazika" przyjechali również uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Jankowicach. Najpierw zajęcia dotyczyły teorii, a więc nasi "prawie" ratownicy rozwiązywali zadania w rozdanych przez prowadzącą kurs zeszytach ćwiczeń. Po teorii – nauka w praktyce! Były więc ćwiczenia na manekinie, zapoznanie z apteczką i sprzętem ratowniczym. Wierzymy, że teraz – w razie konieczności – będą potrafili udzielić uczniom „Jagiellończyka” niezbędnej pomocy. Mamy jednak nadzieję, że nigdy nie będą musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami na szkolnych korytarzach.

**************************************************************************************



Krwiodawstwo

  Dnia 8 grudnia 2010 roku przed Zespołem Szkól Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie zaparkował autobus wysłany prosto z centrum krwiodawstwa z Bydgoszczy. Mieszkańcy Łasina i okolic oraz pełnoletni uczniowie naszej szkoły ochoczo przyłączyli się do akcji oddawania krwi. W XXI w. powstaje coraz więcej charytatywnych akcji i ludzi chętnie w nich uczestniczących. Rośnie też niestety liczba wypadków i poszkodowanych osób oczekujących na niezbędną do życia krew. Dlatego tak ważna jest pomoc dobrowolnie oddających krew ludzi. Trzeba nam pamiętać, że krew, którą oddajemy często ratuje ludzkie życie. Może również przydać się w przyszłości naszym bliskim lub nam samym, ( czego oczywiście nikomu nie życzymy).
    Tym razem chętnych do pomocy było aż 45. 36 z nich mogło oddać krew. Mamy nadzieje, że w przyszłych latach będzie ich jeszcze więcej. Akcja honorowego oddawania krwi nie jest jednorazowa. Cztery razy do roku mieszkańcy miasta i gminy Łasin mają szansę okazać swoje wielkie serce. Chęć pomocy ludziom potrzebującym zwłaszcza przez młodych ludzi jest niesamowita. Możemy być z siebie dumni, że mimo chłodu wiejącego w dzisiejszych czasach potrafimy rozgrzać swoje serca i pomagać jak tylko umiemy.

**************************************************************************************



  W dniach 02 i 03 lutego 2010 r. włączyliśmy się do akcji pomocowej na rzecz ofiar kataklizmu na Haiti. SK PCK zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę darów pieniężnych do puszki kwestarskiej. Zebrana kwota to 77 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

**************************************************************************************



Krwiodawstwo

  03 marca do naszej szkoły przyjechał po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym ambulans, w którym można było oddać honorowo krew. Do tych odważnych i dzielnych osób, które bezinteresownie oddają krew potrzebującym, dołączyli kolejni nasi uczniowie. Zainteresowanym podajemy terminy następnych poborów krwi w 2010 r.: 09 czerwiec, 08 wrzesień, 08 grudzień.

**************************************************************************************



DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ KRWIODAWCĄ I JAK ROZPOCZĄĆ ODDAWANIE KRWI ?

  Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi.
Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - ludzie tacy jak Ty!
Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć!
Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj, że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.
Jeżeli:
• jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
• czujesz się zdrowy
• ważysz nie mniej niż 50 kg
• pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

Zobacz, czy możesz oddać krew?>>

**************************************************************************************



Krwiodawstwo

  02.12.2009r. do naszej szkoły przyjechał ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Był to ostatni pobór krwi od honorowych krwiodawców w tym roku kalendarzowym. Wszystkim osobom, które ofiarowały tak cenny lek innym, po raz pierwszy lub kolejny, należą się duże podziękowania.

**************************************************************************************



RATOWNICTWO PRZEDMEDYCZNE

  W dniu 18.04.2009r. drużyna szkolnego koła ratownictwa przedmedycznego PCK działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie uczestniczyła w zawodach rejonowych drużyn ratowniczych. Zawody odbyły się w Grudziądzu w Zespole Szkół Ekonomicznych. Skład drużyny przedstawiał się następująco: kapitan drużyny Magdalena Kurzyńska, Marta Wydorska, Anika Sonnenfeld, Paulina Kuczek, Dorota Szczepaniak, Agnieszka Kałużna i Paula Kamińska. W zawodach rywalizowało 13 zespołów, które reprezentowały szkoły Grudziądzkie. Zajęliśmy w rywalizacji bardzo dobre 3 miejsce za najlepszymi szkołami w tej dziedzinie od kilku lat II LO i I LO. Każda z drużyn miała do przejścia 5 stacji, na których prowadzono akcje udzielania pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywano test z wiedzy z tego zakresu.



**************************************************************************************



XVII EDYCJA OLIMPIADY PROMUJĄCEJ ZDROWY STYL ŻYCIA PCK

  24.10.2008 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym XVII Edycji Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia PCK. Do olimpiady przystąpiły 22 uczennice Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Zadaniem dziewcząt było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Lucyna Bonna z klasy III b LO. Odpowiedziała prawidłowo na 17 pytań. O drugą lokatę walczyły ze sobą, z taką sama ilością punktów- 16, Marta Wydorska i Milena Dembowska. Dogrywka składała się z 7 pytań, na które trafniej odpowiedziała Marta Wyborska, zajmując ostatecznie II miejsce. 15.11.2008 r. Lucyna Bonna i Marta Wydorska będą reprezentowały szkołę na etapie rejonowym, który odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Grudziądzu. Życzymy powodzenia!

**************************************************************************************



PCK - ,, KAMPANIA WALKI Z GŁODEM”

  W dniach 20-22.10.2008 r. w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka pieniędzy w ramach ,, Kampanii Walki z Głodem” na rzecz biednej społeczności rejonu. Z uzyskanych środków pieniężnych kontynuowana jest akcja dożywiania uczniów w szkołach oraz zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Zarząd Szkolnego Koła PCK bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole