GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Historyczne

Prowadząca: mgr Ilona Herzberg

,, Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”  Ucząc się historii w szkole poznajemy najważniejsze wydarzenia polityczne z poszczególnych okresów historycznych, omawiamy dzieje państw i cywilizacji. Poznajemy osiągnięcia kulturowe społeczności, zabytki, dzieła literackie i techniczne. Poprzez taki proces określamy miejsce naszego państwa w historii światowej. Nasze kółko historyczne przeznaczone jest dla uczniów zainteresowanych poznawaniem przeszłości swojego kraju oraz swojej „małej ojczyzny”.
Celem funkcjonowania koła historycznego w naszej szkole jest poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów i kształtowania u nich różnych zainteresowań, osobowości, charakteru i postaw życiowych poprzez eksponowanie ich indywidualnych możliwości i umiejętności, pobudzenie aktywności zarówno intelektualnej jak i twórczej, kształtowanie wrażliwości historycznej i umiejętności przyswajania treści historycznych, rozwijanie postawy badawczej dzięki różnym formom działalności, których celem jest poszukiwanie rozwiązania zadanego przez nauczyciela problemu. Pozwala to na pogłębienie wśród słuchaczy zamiłowania do historii.
W ramach koła uczniowie zapoznają się z warsztatem pracy historyka, przygotowują uroczystości szkolne oraz uczestniczą w dodatkowych zajęciach z historii mających za zadanie poszerzyć ich wiedzę oraz przygotować do egzaminu maturalnego. Nie zapominajmy również o różnorodnych konkursach – tych szkolnych jak i pozaszkolnych.**************************************************************************************

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA


Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  „Powiewa flaga. gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, biel - serce czyste...Piękne są nasze barwy ojczyste.” – Czesław Janczarski

W 2004 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, jak i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja został zorganizowany w naszej szkole apel. Uczniowie przedstawili historię flagi oraz zarysowali tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Polska flaga była zawsze symbolem niezależności i tożsamości narodowej; wyrazem buntu wobec zaborców, okupantów i wszelkiej przemocy. Teraz, gdy nic już nie zagraża, niech biało – czerwony znak będzie obecny i w naszej rzeczywistości. Niech stanie się potrzebą serca, bez nakazu i presji! Niech zaznacza daty świąt narodowych, ogrzewa i raduje polskie serca. Tylko od nas zależy, czy doceni ją i pokocha młode pokolenie. Tego dnia – 30 kwietnia – ubraliśmy się również w barwy narodowe – były szaliki, czapki, biało-czerwone wstążki… Po apelu zostało zrobione zdjęcie flagi wykonanej przez uczniów i nauczycieli szkoły.


**************************************************************************************

Pamiętamy

  Dnia 9 listopada grupa uczniów przygotowana przez panią Ilonę Herzberg oraz panią Hannę Baczewską w krótkim przedstawieniu przypomniała nam o tym, jak ważny w historii naszego narodu jest dzień 11 listopada. Montaż słowno-muzyczny skłonił nas do refleksji nad takimi wartościami jak: wolność, ojczyzna, patriotyzm. Pamiętajmy o tych, dzięki którym dziś mamy szansę żyć w pełni suwerennym i niepodległym państwie i róbmy wszystko, by tej szansy nie zmarnować.

**************************************************************************************

Konkurs historyczny

  Fundacja Wiedza i Praktyka organizator cyklu konkursów historycznych dla młodzieży licealnej pod nazwą HISTORIA I ŻYCIE, ogłaszają w roku szkolnym 2013/2014 nową, jego edycję. Hasło tegorocznego konkursu brzmi:
"Patriotyzm w burzliwym stuleciu (1914-2014)"
czytaj>>

Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole