GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Stypendia Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 05.11.2008 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu wręczono 64 najlepszym uczniom naszego regionu stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów Premiera jest uczennica naszej szkoły Joanna Jankowska ze średnią ocen 5.53. Joasia jest uczennicą klasy II Liceum Ogólnokształcącego . Jej ulubione przedmioty to biologia i chemia. Interesuje się sportem, gra też na skrzypcach. W przyszłym roku szkolnym chciałaby dobrze zdać egzamin maturalny i dostać się na studia medyczne. Gratulujemy.admin listopad 14 2008 17:29:38 0 ˇ 882
90 rocznica odzyskania niepodległości

  Dnia 7.11.2008r. odbył się uroczysty apel z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. I a LO przedstawili krótką lekcję z historii Polski. Czytali fragmenty tekstów historycznych oraz recytowali wiersze. Oczywiście nie zabrakło również pieśni patriotycznych – „Roty” i „My, pierwsza brygada”. Na zakończenie nasi uczniowie, Karol Klonowski i Aleksy Marynowski zagrali na trąbkach „Szarą piechotę”.admin listopad 07 2008 21:50:14 0 ˇ 750
Akcja Charytatywna

  Fundacja na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” zwróciła się do naszej szkoły aby w ramach akcji charytatywnej rozprowadzić 59 cegiełek. Samorząd szkolny pod koniec września rozpoczął rozprowadzanie tych cegiełek. Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali cegiełki z dwóch powodów. Wiedzieli, że zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup protezy nogi oraz dlatego że na cegiełkach umieszczone były pomoce np. przypadki, czasy, liczebniki, daty ważnych wydarzeń historycznych, wzory matematyczne itp. Najwięcej cegiełek zakupiła klasa IIIa LO. Samorząd szkolny łącznie zebrał 90,22gr. Wszystkim osobom, które zakupiły cegiełki serdecznie dziękujemy.

admin listopad 03 2008 17:36:55 0 ˇ 690
Z biblioteką za pan brat, czyli Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych w „Jagiellończyku”

  W „Jagiellończyku” do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych wybrano piątek, 24 października. Od samego rana uczniowie tłumnie odwiedzali ten stosunkowo niewielki kawałek szkoły. Były zagadki, krzyżówki, językowe łamańce. Było zabawnie, chociaż wcale nie tak łatwo. Któż bowiem bez problemu wyrecytuje choćby: W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki. Swą znajomość literatury można było sprawdzić próbując odgadnąć tytuły utworów, których fragmenty porozwieszano w różnych miejscach szkoły. Ogłoszono też wyniki plebiscytu na najlepszą książkę. Tu bezapelacyjnie wygrał Pamiętnik narkomanki, który okazał się ulubioną pozycją wśród uczniów. Zwycięzcą konkursu na najlepszy wiersz o bibliotece została Marta Wydorska, uczennica klasy III b LO, autorka wiersza pt. Szkolna biblioteka. Chwile w bibliotece „osładzały” batoniki, wafelki, cukiereczki – dla zwycięzców poszczególnych zadań i dla wszystkich odwiedzających tego dnia bibliotekę.
Kolejne takie spotkanie już za rok.


admin październik 25 2008 17:15:00 0 ˇ 742
30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II.

  W czwartek minęło 30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II. O tej rocznicy nie zapomniano i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie. Wspominano wielkiego papieża, wielkiego filozofa, a przede wszystkim – wielkiego człowieka. Podczas uroczystego apelu uczniowie czytali fragmenty Jego encyklik, przypominali życie i dzieło tego wybitnego, a jakże skromnego sługi Bożego. To był czas na chwilę zadumy i refleksji. Nie zabrakło i ukochanej pieśni papieża – Polaka wykonanej na skrzypcach przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Joannę Jankowską i Karola Klonowskiego. Cisza, wzruszenie, a w tle Jego słowa… Do wspomnień można było wracać w zaciszu biblioteki szkolnej – tam powstała wystawka poświęcona wielkiemu papieżowi. Czwartkową uroczystość przygotowało Szkolne Koło „Caritas” pod opieką pań Ilony Herzberg i Anny Cybulskiej.

admin październik 17 2008 20:19:00 0 ˇ 792
Strona 68 z 68 << < 65 66 67 68
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole