GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Próbna Matura z OPERONEM

  26, 27 i 28 listopada młodzież naszej szkoły przystąpiła do próbnej matury z języka polskiego, języków obcych i wybranych przez siebie przedmiotów. Rozwiązywała testy egzaminacyjne przygotowane przez wydawnictwo „Operon”.
  Był to przedostatni już sprawdzian przed prawdziwym egzaminem maturalnym, który odbędzie się w maju 2009 roku. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę przed właściwą maturą, a także przećwiczyć procedury maturalne i zapoznać się z arkuszami egzaminacyjnymi. Do Matury jeszcze pięć miesięcy, więc uczniowie mają czas na uzupełnienie wiadomości. Wszystkim maturzystom życzymy wytrwałości w dalszej pracy i sukcesów na Maturze 2009.


admin listopad 30 2008 12:25:35 0 ˇ 1016
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL

  W ramach projektu „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2008/09”, do którego przystąpił organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, troje uczniów naszego Technikum bierze udział w kursie komputerowym ECDL. Paweł Wydorski, Magdalena Janta-Lipińska i Anika Sonnenfeld są w grupie osób, które właśnie rozpoczęły starania o uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Kurs ECDL (z ang. European Computer Driving License)pozwala uczniom na zdobywanie i doskonalenie umiejętności komputerowych. Dobry wynik egzaminu ECDL warunkuje otrzymanie certyfikatu. Końcowy sprawdzian będzie obejmował zarówno część teoretyczną, jak i test z wykonywania czynności praktycznych. Życzymy powodzenia i naturalnie zdobycia wymarzonego certyfikatu ECDL!

admin listopad 23 2008 21:33:19 0 ˇ 1127
MŁODZI… ZDROWI!

  Myliłby się ten, kto myślałby, że dzisiejszej młodzieży tylko Internet i komórka w głowie. Okazuje się, że są i tacy, i wcale ich niemało, w kręgu zainteresowań których znajduje się i zdrowy tryb życia, i ochrona środowiska, i zasady udzielania pierwszej pomocy. Ci, którym nieobce te zagadnienia, wzięli w minioną sobotę udział w etapie rejonowym XVII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Tryby Życia, której głównym organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Dostanie się do etapu rejonowego poprzedziły rozgrywki szkolne. W etapie rejonowym zmierzyli się uczniowie szkół powiatu grudziądzkiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjną okazała się Marta Wydorska, uczennica klasy III b Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie i to ona będzie walczyła z najlepszymi w etapie okręgowym (wojewódzkim). Etap rejonowy obejmował test składający się z 30 zadań testowych. Zwyciężczyni poprawnie rozwiązała 28 z nich. Dodatkowo uczestnik tego etapu udzielać się musiał w akcjach prozdrowotnych w środowisku szkolnym. Marta, wraz z laureatką II miejsca – Lucyną Bonną, również z klasy III b LO w Łasinie, przeprowadzały na sali gimnastycznej łasińskiej szkoły pokazy udzielania pierwszej pomocy. Obie uczennice, by wystartować w Grudziądzu, pokonać musiały najpierw 20 uczestników etapu szkolnego.
  Dziewczynom serdecznie gratulujemy, a Marcie życzymy jednocześnie powodzenia w etapie okręgowym olimpiady i uczestnictwa w etapie ostatecznym – centralnym.admin listopad 18 2008 09:49:50 0 ˇ 705
Stypendia Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 05.11.2008 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu wręczono 64 najlepszym uczniom naszego regionu stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów Premiera jest uczennica naszej szkoły Joanna Jankowska ze średnią ocen 5.53. Joasia jest uczennicą klasy II Liceum Ogólnokształcącego . Jej ulubione przedmioty to biologia i chemia. Interesuje się sportem, gra też na skrzypcach. W przyszłym roku szkolnym chciałaby dobrze zdać egzamin maturalny i dostać się na studia medyczne. Gratulujemy.admin listopad 14 2008 17:29:38 0 ˇ 876
90 rocznica odzyskania niepodległości

  Dnia 7.11.2008r. odbył się uroczysty apel z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie kl. I a LO przedstawili krótką lekcję z historii Polski. Czytali fragmenty tekstów historycznych oraz recytowali wiersze. Oczywiście nie zabrakło również pieśni patriotycznych – „Roty” i „My, pierwsza brygada”. Na zakończenie nasi uczniowie, Karol Klonowski i Aleksy Marynowski zagrali na trąbkach „Szarą piechotę”.admin listopad 07 2008 21:50:14 0 ˇ 744
Akcja Charytatywna

  Fundacja na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” zwróciła się do naszej szkoły aby w ramach akcji charytatywnej rozprowadzić 59 cegiełek. Samorząd szkolny pod koniec września rozpoczął rozprowadzanie tych cegiełek. Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali cegiełki z dwóch powodów. Wiedzieli, że zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup protezy nogi oraz dlatego że na cegiełkach umieszczone były pomoce np. przypadki, czasy, liczebniki, daty ważnych wydarzeń historycznych, wzory matematyczne itp. Najwięcej cegiełek zakupiła klasa IIIa LO. Samorząd szkolny łącznie zebrał 90,22gr. Wszystkim osobom, które zakupiły cegiełki serdecznie dziękujemy.

admin listopad 03 2008 17:36:55 0 ˇ 682
Z biblioteką za pan brat, czyli Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych w „Jagiellończyku”

  W „Jagiellończyku” do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych wybrano piątek, 24 października. Od samego rana uczniowie tłumnie odwiedzali ten stosunkowo niewielki kawałek szkoły. Były zagadki, krzyżówki, językowe łamańce. Było zabawnie, chociaż wcale nie tak łatwo. Któż bowiem bez problemu wyrecytuje choćby: W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki. Swą znajomość literatury można było sprawdzić próbując odgadnąć tytuły utworów, których fragmenty porozwieszano w różnych miejscach szkoły. Ogłoszono też wyniki plebiscytu na najlepszą książkę. Tu bezapelacyjnie wygrał Pamiętnik narkomanki, który okazał się ulubioną pozycją wśród uczniów. Zwycięzcą konkursu na najlepszy wiersz o bibliotece została Marta Wydorska, uczennica klasy III b LO, autorka wiersza pt. Szkolna biblioteka. Chwile w bibliotece „osładzały” batoniki, wafelki, cukiereczki – dla zwycięzców poszczególnych zadań i dla wszystkich odwiedzających tego dnia bibliotekę.
Kolejne takie spotkanie już za rok.


admin październik 25 2008 17:15:00 0 ˇ 738
30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II.

  W czwartek minęło 30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II. O tej rocznicy nie zapomniano i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie. Wspominano wielkiego papieża, wielkiego filozofa, a przede wszystkim – wielkiego człowieka. Podczas uroczystego apelu uczniowie czytali fragmenty Jego encyklik, przypominali życie i dzieło tego wybitnego, a jakże skromnego sługi Bożego. To był czas na chwilę zadumy i refleksji. Nie zabrakło i ukochanej pieśni papieża – Polaka wykonanej na skrzypcach przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Joannę Jankowską i Karola Klonowskiego. Cisza, wzruszenie, a w tle Jego słowa… Do wspomnień można było wracać w zaciszu biblioteki szkolnej – tam powstała wystawka poświęcona wielkiemu papieżowi. Czwartkową uroczystość przygotowało Szkolne Koło „Caritas” pod opieką pań Ilony Herzberg i Anny Cybulskiej.

admin październik 17 2008 20:19:00 0 ˇ 786
Strona 67 z 67 << < 64 65 66 67
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole