GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
„Mam haka na raka” po raz drugi w „Jagiellończyku”

  Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiej Kampanii Młodzieży „Mam haka na raka”. I po raz drugi wziął w niej udział Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie. Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy o nowotworach wśród młodzieży i przez młodzież. Okazuje się, że dla większości pytanych, nowotwór to wyłącznie rak i automatycznie wyrok śmierci. Tymczasem łasińscy uczniowie starali się przekonać młodszych kolegów gimnazjalistów, gości specjalnych tegorocznej akcji, że nowotwór to nie koniec świata, a świadomość specyfiki choroby, wiedza na temat różnorodności nowotworów, a przede wszystkim profilaktyka to zwiększone szanse na całkowite wyleczenie. Zebranym uczniom łasińskiego gimnazjum koledzy – licealiści z „Jagiellończyka” – zaprezentowali materiał filmowy, a także wypowiedzi zwykłych ludzi i lekarzy. Założeniem akcji jest również docieranie do starszych przez uświadomioną młodzież właśnie. Chodzi też o to, by uzbrojona w wiedzę młodzież nie demonizowała później tej choroby. W tajniki nowotworów wprowadzali uczniowie zrzeszeni w szkolnym kole przyrodniczym, nad którym opiekę sprawuje pani Izabela Zakrzewska.

admin marzec 11 2009 21:56:39 0 ˇ 584
Dzień Patrona Szkoły

  Za nami kolejne imieniny u „Kazika”. Jak zwykle – sporo się działo. Przygotowania do uroczystych obchodów ruszyły pełną parą jeszcze przed feriami. W części oficjalnej – jak zawsze – kilka wspomnień, podziękowań, kwiaty, przemówienia… Ten dzień był również niezwykle ważny dla absolwentów Szkoły Policealnej kształcącej w zawodzie technik bhp – wtedy to, byli już słuchacze, odbierali upragnione świadectwa ukończenia szkoły. To był też czas ogłoszenia zwycięzców ostatnich szkolnych i pozaszkolnych konkursów i wręczania nagród.
Więcej śmiechu dostarczyła – jak zwykle – część nieoficjalna. Gdy wzniosłe słowa już za nami, możemy zacząć się bawić. W tym roku szkolny teatr „Galimatias” zabawiał nas paranormalną inscenizacją sztuki Juliusza Słowackiego, pt. „Balladyna”. Dzielni aktorzy bez problemu poważną tragedię zamienili na komedię! Ale spokojnie – nie znaczy, że sprawę pokpili! Zamierzenie takie było, by doprowadzić do śmiechu właśnie! I chyba naszej aktorskiej trupie to się udało! Wybór dzieła też nieprzypadkowy, bowiem bieżący rok ogłoszono rokiem Słowackiego.
Po przedstawieniu na sali, tradycyjnie już, zaprezentowali się tegoroczni maturzyści. Polonez w ich wykonaniu, w studniówkowych kreacjach, to stały punkt obchodów Dnia Patrona.
Imprezę zakończyło uroczyste otwarcie nowego sklepiku szkolnego „Łasuch”. Nieco wcześniej niż planowano „ujawniono” zwycięzcę konkursu na logo sklepiku. Można by powiedzieć, że sposób zaprezentowania zwycięskiego plakatu był wielkim zaskoczeniem.
Kolejne imieniny Kazika – już za rok.
admin marzec 11 2009 16:55:03 0 ˇ 587
Akcja profilaktyczna
W poniedziałek, 9 marca rozpoczynamy akcję profilaktyczną: HAKI NA RAKA

Jeśli szukasz odpowiedzi :

* Co to jest nowotwór?

* Jakie są rodzaje nowotworów?

* Jakie są metody leczenia nowotworów?

Na te i inne pytania odpowiedzą już w poniedziałek uczniowie II b LO: Joanna Jankowska, Paulina Kuczek, Marta Wierzbicka i Łukasz Rybicki.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!
admin marzec 07 2009 23:04:10 0 ˇ 678
„Młodzież zapobiega pożarom”

  W dniu 12 lutego 2009r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie finał szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Młodzież zapobiega pożarom”. Finał szkolny został poprzedzony eliminacjami klasowymi. Najlepsi uczniowie z klas Licealnych i Zawodowych spotkali się w finale. Uczniowie mieli do rozwiązania test. Było do rozwiązania 45 pytań. Najlepszą okazała się Paulina Dulińska z największą liczbą rozwiązanych zadań. Bardzo dobrze wypadła również Anika Sonnenfeld i Marek Barański, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Najlepsza 10 turnieju szkolnego, będzie brała udział w następnym etapie finale gminnym, który odbędzie się w dniu 7 marca 2009r. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie.

admin luty 12 2009 21:41:12 0 ˇ 579
Mistrzostwo Powiatu Zrzeszenia LZS

  W dniu 01.02.2009r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Łasinie odbył się ostatnia runda rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu Zrzeszenia LZS w Piłce Siatkowej sezonu 2008/2009 I Ligi. Drużyna szkolna LZS Sparta Łasin zajęła ostatecznie 4 miejsce.

admin luty 02 2009 21:19:44 0 ˇ 576
Profilaktyczny spektakl teatralny „Gra”

  29.01.2009r w sali gimnastycznej młodzież szkolna spotkała się z aktorami Krakowskiego Biura Promocji Kultury. W spektaklu zaprezentowano zjawisko poniżania, dyskryminowania, dokuczania, wyśmiewania, dręczenia, czy wręcz znęcania się nad słabszymi, inaczej zachowującymi się i „niepasującymi ” do przyjętych przez młodzież kanonów. W przebieg imprezy włączano młodzież szkolną.

admin luty 01 2009 20:19:00 0 ˇ 639
Ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców

  W dniu 27.01.2009r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców. Spotkały się zespoły szkół z: Brodnicy, Torunia, Grudziądza, Chełmna i nasza reprezentacja szkolna ZSP Łasin. Przeprowadzono losowanie w wyniku, którego nasza drużyna wylosowała drużynę z Chełmna. Po bardzo wyrównanym pojedynku nieznacznie przegraliśmy 1:2. W setach: ZSP Łasin – Chełmno 25:22, 22:25, 9:15. Zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim.

admin styczeń 31 2009 16:00:00 0 ˇ 657
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

  W dniu 26 stycznia 2009r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Startowali uczniowie szkół licealnych, technikum i zawodowych. W turnieju uczestniczyło 9 dziewcząt i 25 chłopców. Rozgrywki stały na dobrym poziomie. Wśród dziwcząt pierwsze miejsce zajęła Judyta Lipska II A LO, a wsród chłopców Jarosław Kobrzyński IIIB ZSZ

admin styczeń 27 2009 14:15:00 0 ˇ 489
MOBILNI DORADCY...

  Dnia 15 stycznia 2009 roku w naszej szkole gościliśmy doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu. W zajęciach warsztatowych uczestniczyły dwie klasy: II D i III B Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
  Celem warsztatów było podniesienie świadomości uczniów odnośnie metod aktywnego poszukiwania pracy. Omówiono wypełnianie dokumentów aplikacyjnych, zwrócono uwagę na ich poprawną formę. Wskazano uczniom, na co należy zwrócić uwagę, by szukanie zatrudnienia było zakończone sukcesem.
Kolejne spotkania zostały ustalone na 27 i 30 stycznia

admin styczeń 15 2009 21:13:14 0 ˇ 503
Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe

  W dniach 13.01 – 14.01.2009r. odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy, 13.01 odbyła się część pisemna, a 14.01 część praktyczna.

admin styczeń 14 2009 21:27:36 0 ˇ 683
Ostatnia próba

  W dniach 09.01-13.01.2009r. został przeprowadzony w naszej szkole próbny egzamin maturalny, 09 stycznia - język polski poziom podstawowy, 12 stycznia - język obcy nowożytny, 13 stycznia - przedmiot wybrany. Była to już ostatnia próba przed egzaminem maturalnym, który zostanie przeprowadzony w maju. Próbną maturę pisali wszyscy tegoroczni maturzyści.admin styczeń 14 2009 21:04:32 0 ˇ 639
Strona 66 z 68 << < 63 64 65 66 67 68 >
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole