GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Wewnętrzny – próbny egzamin maturalny z matematyki

  Dnia 27. 05. 2009 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie odbędzie się wewnętrzny próbny egzamin maturalny z matematyki dla uczniów klas drugich liceum. Na egzamin maturalny z matematyki uczniowie przynoszą czarno piszące długopisy lub pióra. Podczas egzaminu uczeń może korzystać z zestawu wzorów, cyrkla i linijki oraz kalkulatora prostego. Podpisane: kalkulator, linijka i cyrkiel powinny zostać złożone do poniedziałku 25. 05. 2009 roku u nauczyciela matematyki.

admin maj 24 2009 12:01:00 0 ˇ 567
90-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

  21 maja 2009 r. czteroosobowa delegacja wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie wzięła udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowanych przez Zarząd Rejonowy w Grudziądzu.
  Uroczystości rozpoczęto Mszą św. odprawioną w intencji PCK. Kolejnym punktem obchodów było złożenie przez delegacje wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Po złożeniu kwiatów młodzież czerwonokrzyska z opiekunami przemaszerowała ulicami miasta do Centrum Kultury Teatr, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Podczas wystąpienia prezesa PCK, dr J. Daroszewicza, przybliżona została historia PCK, główne założenia organizacji i największe akcje pomocowe dla poszkodowanych przez los. W dalszej części akademii wręczono odznaczenia i wyróżnienia osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do realizacji zadań PCK.
  W części artystycznej wystąpiły zespoły dziecięce, orkiestra mandolinistów oraz zespół instrumentalno- wokalny. Był to miły akcent na zakończenie uroczystości.

admin maj 23 2009 16:00:00 0 ˇ 493
Maturzyści !!!!!!
Życzymy powodzenia, trzymamy za Was kciuki !!!!!!

admin maj 04 2009 20:02:00 0 ˇ 601
Mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

  Na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie w dniu Święta Absolwenta odbył się mecz piłkarski absolwenci kontra uczniowie. W reprezentacji absolwentów wystąpili: Tomasz Czołba absolwent 1998, Tomasz Grabowski 2002, Bartosz Krysztofiak 2005, Damian Szychowski 2006, Karol Kurkus 2006, Dawid Gołkowski 2007, Sławomir Wadelski 2007, Mateusz Pelzner 2009, Marek Barański 2009, Dawid Archita 2009. Drużyna uczniów reprezentowana była przez Pawła Skalińskiego, Arkadiusza Zakrzewskiego, Pawła Olińskiego, Krzysztofa Rybę, Jarosława Pryca, Macieja Lipca, Dawida Zająkałę i Karola Jankowskiego. Mecz rozegrano 2x20 minut. Sędzią głównym był Dawid Wolak. Trenerem drużyny uczniów była Pani Urszula Jelińska, a absolwentów Zbigniew Serocki również absolwent rocznik 1983. Mecz prowadzony był od początku pod dyktando drużyny absolwentów. Po składnych akcjach w 8 i 14 minucie meczu Bartek Krysztofiak i Mateusz Pelzner zdobyli bramki, dając prowadzenie absolwentom. Pod koniec pierwszej połowy nadzieje na równorzędną walkę w drugiej połowie meczu dała bramka strzelona przez Arka Zakrzewskiego. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla absolwentów. Druga połowa meczu rozpoczęła się od frontalnych akcji prowadzonych przez drużynę absolwentów. Nie trzeba było długo czekać na kolejne bramki. Łupem bramkowym podzielili się Karol Kurkus zdobył 2 bramki, po 1 Bartek Krysztofiak i Damian Szychowski. Dla uczniów w drugiej połowie 1 bramkę zdobył Arek Zakrzewski. Końcowy wynik to 6:2 dla absolwentów. Zdecydowanie wygrali i otrzymali z rąk Pani Dyrektor okazały puchar. Na osłodę porażki uczniów z absolwentami pozostaje wygrana w seriach rzutów karnych, które rozegrano po zakończonym meczu.

admin kwiecień 29 2009 21:19:16 0 ˇ 568
24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych...

  Piątek, 24 kwietnia, to ważny dzień w kalendarzu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie. Nie tylko dla tegorocznych maturzystów, którzy – jak w całym kraju - odbierali świadectwo ukończenia szkoły. W tym roku liceum ogólnokształcące ulończyło prawie 50 uczniów. W tradycji łasińskiego „Jagiellończyka” dzień ten łączy się jednocześnie z Dniem Otwartym. To wtedy szkoła otwiera swe podwoje dla potencjalnych uczniów. W tym roku na gimnazjalistów czekało sporo atrakcji. Jak zwykle mogli poznać „Kazika” od kuchni. Szkoła oferuje w przyszłym roku szereg kierunków nie tylko dla młodzieży. Tegoroczni absolwenci gimnazjum będą mogli uczyć się w dwóch klasach liceum, w technikum kształcącym w zawodzie technik informatyk bądź w klasach zawodowych kształcących, m.in. w zawodach: sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, cukiernik, fryzjer, krawiec, kucharz małej gastronomii, piekarz, murarz.

admin kwiecień 26 2009 16:13:44 ˇ 0 ˇ 1531
Ratownictwo przedmedyczne

  W dniu 18.04.2009r. drużyna szkolnego koła ratownictwa przedmedycznego PCK działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie uczestniczyła w zawodach rejonowych drużyn ratowniczych. Zawody odbyły się w Grudziądzu w Zespole Szkół Ekonomicznych. Skład drużyny przedstawiał się następująco: kapitan drużyny Magdalena Kurzyńska, Marta Wydorska, Anika Sonnenfeld, Paulina Kuczek, Marta Wierzbicka, Dorota Szczepaniak, Agnieszka Kałużna i Paula Kamińska. W zawodach rywalizowało 13 zespołów, które reprezentowały szkoły Grudziądzkie. Zajęliśmy w rywalizacji bardzo dobre 3 miejsce za najlepszymi szkołami w tej dziedzinie od kilku lat II LO i I LO. Każda z drużyn miała do przejścia 5 stacji, na których prowadzono akcje udzielania pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywano test z wiedzy z tego zakresu.


admin kwiecień 19 2009 21:46:47 0 ˇ 706
Czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II

  Dnia 1 kwietnia 2009 roku odbył się apel z okazji czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Była to okazja do zastanowienia się nad jego nauką i realizacją zadań, które nam zostawił - „Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie…”.
  Uczniowie wraz z p. Anną Cybulską i p. Iloną Herzberg przygotowali krótką prezentację słowno-muzyczną o naszym papieżu. Usłyszeliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę” w wykonaniu J. Jankowskiej i K. Klonowskiego. Można było obejrzeć prezentację multimedialną o naszym rodaku i wysłuchać fragmentu testamentu, który nam pozostawił.

admin kwiecień 03 2009 21:15:00 0 ˇ 708
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

  W dniu 30 marca, w związku z obchodami Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z zagadnieniami BHP. Spotkanie prowadził specjalista ds. bhp mgr Zbigniew Barański. Przypomniał młodzieży obowiązujące w szkole przepisy bhp, przybliżył prawną ochronę pracy, systemy ochrony pracy w Polsce, prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika w zakresie bhp, ochronę pracy młodocianych, elementy ergonomii i higieny pracy, obowiązujące szkolenia w zakresie bhp, zagrożenia w środowisku pracy oraz wypadki i ich przyczyny.

admin kwiecień 01 2009 18:03:00 0 ˇ 671
XVII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  20 marca 2009 r. w siedzibie PCK w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Rejon grudziądzki reprezentowała uczennica naszej szkoły– Marta Wydorska z kl.III b LO (laureatka etapu rejonowego w Grudziądzu). Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Wcześniej oceniana też była dokumentacja prezentująca działania zawodnika w zakresie promocji zdrowia na terenie szkoły. Suma punktów uzyskanych z testu i powyższej dokumentacji zdecydowała o zajętym miejscu.
  Marta Wydorska zajęła ostatecznie IV miejsce. Gratulacje i podziękowania za włożoną pracę w przygotowania do Olimpiady.

admin marzec 24 2009 21:03:00 0 ˇ 695
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  Corocznie w naszej szkole odbywa się szkolenie poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  W dniu 18.03.2009 r. grupa 17 uczniów zainteresowanych tą tematyką została przeszkolona przez Instruktora PP, p. Ewę Szymańską- kierownika Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu. Podczas spotkania zostały przybliżone sposoby udzielania pomocy w nagłych wypadkach m.in. utraty przytomności, złamań, krwotoków, ukąszeń, zadławień. Bardzo ważne też było przypomnienie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na fantomie, który sygnalizował poprawne lub błędne wykonanie masażu serca.

admin marzec 22 2009 22:41:02 0 ˇ 608
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - FINAŁ GMINNY

  W dniu 7 marca 2009r. odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie finał gminny XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. W finale gminnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowany był przez następujących uczniów: Marka Barańskiego, Paulinę Dulińską, Paulinę Kuczek, Ewę Lizak, Natalię Wegner, Katarzynę Projs, Krzysztofa Wróblewskiego i Mateusza Szymanowicza. Konkurs składał się z dwóch etapów. Część pisemna gdzie był do rozwiązania test, a później część ustna w której komisja zadawała pytania. W teście kolejność była następująca: Marek Barański, Paulina Dublińska, Paulina Kuczek, Ewa Lizak Natalia Wagner, Katarzyna Projs, Krzysztof Wróblewski, Mateusz Szymanowicz. Najlepsza trójka etapu pisemnego uczestniczyła w części ustnej konkursu.
Klasyfikacja finału gminnego przedstawia się następująco: Marek Barański III B LO, Paulina Dulińska II B LO Paulina Kuczek II B LO.
  Uczniowie Marek Barański i Paulina Dulińska zajmując dwa czołowe miejsca awansowali do następnego etapu konkursu finału powiatowego, który odbędzie się 18 kwietnia br. w Grucie.

admin marzec 19 2009 21:22:37 0 ˇ 636
Strona 65 z 68 << < 62 63 64 65 66 67 68 >
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole