Organy szkoły

I Orszak Trzech Króli

Zapomniane hasło?
Akcja Charytatywna

Fundacja na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” zwróciła się do naszej szkoły aby w ramach akcji charytatywnej rozprowadzić 59 cegiełek. Samorząd szkolny pod koniec września rozpoczął rozprowadzanie tych cegiełek. Uczniowie naszej szkoły chętnie kupowali cegiełki z dwóch powodów. Wiedzieli, że zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup protezy nogi oraz dlatego że na cegiełkach umieszczone były pomoce np. przypadki, czasy, liczebniki, daty ważnych wydarzeń historycznych, wzory matematyczne itp. Najwięcej cegiełek zakupiła klasa IIIa LO. Samorząd szkolny łącznie zebrał 90,22gr. Wszystkim osobom, które zakupiły cegiełki serdecznie dziękujemy.

admin listopad 03 2008 17:36:55 0 ˇ 649
Z biblioteką za pan brat, czyli Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych w „Jagiellończyku”

W „Jagiellończyku” do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych wybrano piątek, 24 października. Od samego rana uczniowie tłumnie odwiedzali ten stosunkowo niewielki kawałek szkoły. Były zagadki, krzyżówki, językowe łamańce. Było zabawnie, chociaż wcale nie tak łatwo. Któż bowiem bez problemu wyrecytuje choćby: W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki. Swą znajomość literatury można było sprawdzić próbując odgadnąć tytuły utworów, których fragmenty porozwieszano w różnych miejscach szkoły. Ogłoszono też wyniki plebiscytu na najlepszą książkę. Tu bezapelacyjnie wygrał Pamiętnik narkomanki, który okazał się ulubioną pozycją wśród uczniów. Zwycięzcą konkursu na najlepszy wiersz o bibliotece została Marta Wydorska, uczennica klasy III b LO, autorka wiersza pt. Szkolna biblioteka. Chwile w bibliotece „osładzały” batoniki, wafelki, cukiereczki – dla zwycięzców poszczególnych zadań i dla wszystkich odwiedzających tego dnia bibliotekę.
Kolejne takie spotkanie już za rok.

admin październik 25 2008 17:15:00 0 ˇ 699
30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II.

W czwartek minęło 30 lat, odkąd Karol Wojtyła stał się Janem Pawłem II. O tej rocznicy nie zapomniano i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie. Wspominano wielkiego papieża, wielkiego filozofa, a przede wszystkim – wielkiego człowieka. Podczas uroczystego apelu uczniowie czytali fragmenty Jego encyklik, przypominali życie i dzieło tego wybitnego, a jakże skromnego sługi Bożego. To był czas na chwilę zadumy i refleksji. Nie zabrakło i ukochanej pieśni papieża – Polaka wykonanej na skrzypcach przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego, Joannę Jankowską i Karola Klonowskiego. Cisza, wzruszenie, a w tle Jego słowa… Do wspomnień można było wracać w zaciszu biblioteki szkolnej – tam powstała wystawka poświęcona wielkiemu papieżowi. Czwartkową uroczystość przygotowało Szkolne Koło „Caritas” pod opieką pań Ilony Herzberg i Anny Cybulskiej.

admin październik 17 2008 20:19:00 0 ˇ 753
Strona 64 z 64 << < 61 62 63 64
w Grudziądzu
Miasto i Gmina