GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
WIWAT NAUCZYCIELE!
Ślubowanie

  Nie co dzień uczniowie tak chętnie idą do szkoły jak dziś, 14 października. Bez klasówki, bez odpytywania i bez dzwonków… Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zamiast lekcji – uroczystości, apele, zabawy… Tak też było i u nas, u „Jagiellończyka”. Tradycyjnie już na początek – podziękowania, dyplomy, słowa uznania. Potem – uroczysta zmiana warty, czyli przekazanie pocztu sztandarowego kolejnemu rocznikowi. Tego dnia pierwszoklasiści składali ślubowanie: najpierw poważne, uroczyste, potem z uśmiechem przechodzili chrzest prowadzony przez starszych kolegów. W tym roku drugoklasiści zadbali o zdrowie młodszych klas: do wypicia był puchar mleka ze sporą ilością czosnku. Przy okazji obiecali „czcić nauczyciela swego jak siebie samego” i nie ściągać na klasówkach. Całość obchodów dopełnił występ aktorów szkolnego teatru „Galimatias”, którzy rozbawili publiczność serią skeczy kabaretowych. Obchody Dnia Nauczyciela swą obecnością zaszczycił starosta grudziądzki, Marek Szczepanowski.

admin październik 18 2009 21:09:02 0 ˇ 579
Wycieczka do grodu Kopernika

  Dnia 24.09.2009 r. koło przyrodnicze zorganizowało wycieczka autokarowa do Torunia. O godzinie 8:00 była zorganizowana zbiórka uczestników wycieczki przed szkołą, po sprawdzeniu listy obecności i zapoznaniu uczestników wycieczki z regulaminem ruszyliśmy do Torunia.
Najpierw udaliśmy się do kina Cinema City. Tam podzieliliśmy się na dwie grupy każda grupa oglądała inny film („Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów” i „Załoga G”). Później przeszliśmy do Planetarium i tam o godzinie 1300 obejrzeliśmy seans „Wirująca Ziemia”. Podczas tego pokazu przekazano nam informacje związane z ruchem wirowym i obrotowym Ziemi. Uczniowie zobaczyli jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Ostatnim punktem naszej wycieczki był pokazy z fizyki organizowane przez UMK w Toruniu. Tematem tych pokazów było powietrze. Doświadczenia przekonały wszystkich, że powietrze nas otacza i ma wpływ na nasze życie. Na własne oczy mogliśmy się przekonać jak i dlaczego działają samoloty, balony, elektrownie wiatrowe czy poduszkowce. Obserwowaliśmy zjawiska towarzyszące przepływowi prądu przez gazy i rozrzedzone powietrze. Poznaliśmy niszczącą dla naszych uszu moc powietrza i dźwięku. Zobaczyliśmy powietrze w stanie ciekłym i przekonaliśmy się o jego nietypowych właściwościach.
Zmęczeni i pełni wrażeń o godzinie 18:00 wróciliśmy szczęśliwie do Łasina.


admin październik 05 2009 08:38:58 0 ˇ 646
Sprzątanie Świata

  W trzeci weekend września jak co roku, obchodzimy dni "Sprzątania świata". W tradycji naszej szkoły i nie tylko naszej jest sprzątanie okolicy w ramach tych dni. Więc również w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do Akcji Sprzątania Świata. O godzinie 12:20 odbył się apel na korytarzu szkolnym. Uczennice z klasy Ia i b LO odczytały przygotowane referaty z tej okazji. Następnie zostały rozdane worki i rękawice, które otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. W tym roku sprzątały klasy IT i Ia i b LO teren wokół jeziora.
Sprzątanie świata jest lekcją dzięki, której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Akcja ta ma pomóc w kształtowaniu postaw i zachowań, które powinny stać się stylem naszego codziennego życia.


admin wrzesień 19 2009 18:49:52 0 ˇ 550
Komputerowe "prawa jazdy"

  W dniu 2 września z rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego, troje uczniów naszej szkoły, Anika Sonnenfeld, Magda Janta-Lipińska i Paweł Wydorski z klasy III Technikum odebrało certyfikaty ECDL (z ang. European Computer Driving Licence). Do uzyskania certyfikatu młodzież przygotowywała się przez cały ubiegły rok szkolny. Uroczystość wręczenia komputerowego „prawa jazdy” była więc zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczniów podczas kursu doskonalącego umiejętności z zakresu użytkowania komputera.
Kurs ECDL składał się z siedmiu modułów - modułu teoretycznego i sześciu modułów praktycznych, każdy z nich kończył się egzaminem zewnętrznym.
Gratulacje, oprócz Starosty, złożyli młodzieży również Wicestarosta Grudziądzki - Edmund Korgol i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie – Bernadeta Klonowska.


admin wrzesień 04 2009 17:20:00 0 ˇ 495
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

  Dnia 1 września 2009 roku o godz. 10:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. Na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym oprócz uczniów i nauczycieli przybyli również zaproszeni goście Starosta Powiatu Grudziądzkiego Marek Szczepanowski oraz sekretarz Bożesław Tafelski. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Pamięć poległych w czasie II wojny światowej uczczono minutą ciszy.
Pani dyrektor Bernadedta Klonowska powitała uczniów i nauczycieli, życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrał Starosta Powiatu Grudziądzkiego. Z rąk Starosty i Dyrektora szkoły, akt nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego odebrali nauczyciele : Tomasz Czołba, Mariusz Kellas, Bartosz Piórkowski i Michał Rymacki.
W sposób szczególny zostali powitani pierwszoklasiści, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole..

admin wrzesień 03 2009 16:10:00 0 ˇ 723
Egzamin zawodowy

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie w dniach od 15 czerwca do 7 lipca br. odbywały się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. 15 czerwca przeprowadzano w szkole część pisemną egzaminów w zawodach: sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, kucharz małej gastronomii oraz technik handlowiec i technik informatyk. Absolwenci techników zmagali się z częścią praktyczną egzaminu zawodowego w specjalnie do tego celu przygotowanych salach już 16 czerwca .
  Mechanicy pojazdów samochodowych zdawali egzamin w Warsztatach Szkolnych ZSP Łasin. Warsztaty Szkolne posiadają trzy w pełni wyposażone stanowiska egzaminacyjne umożliwiające wykonanie zadań praktycznych przygotowanych przez CKE.OKE w Gdańsku skierowała do Łasina na egzamin także absolwentów ZSZ z Brodnicy, Rypina i Wąbrzeźna. Natomiast w budynku szkoły przygotowano stanowiska egzaminacyjne dla sprzedawców. Mini-sklepy wyposażono w kasy fiskalne, wagi, komputery z programami fakturowymi oraz towar. Były to sklepy spożywcze.
  Zdający oceniają egzaminy jako średnio trudne. Jednak ostateczne wyniki i dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe wraz z suplementem Europass będzie można odebrać w szkole 28 sierpnia br.

admin lipiec 07 2009 11:38:38 0 ˇ 656
Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

  W dniu 19 czerwca o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Na początku były przemówienia dyrektora szkoły pani Bernadety Klonowskiej i Starosty Powiatu Grudziądzkiego pana Marka Szczepanowskiego, którzy następnie wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Potem przyszła kolej na uczniów nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce, którym świadectwo i nagrodę wręczali wychowawcy z dyrektorem szkoły. Pozostali uczniowie otrzymali swoje świadectwa w klasach.admin czerwiec 20 2009 18:00:00 0 ˇ 570
Wojewódzkie zawody "Bezpieczne Życie"

  W dniach 16-17 czerwca w Krówce Leśnej koło Koronowa odbył się finał wojewódzki konkursu „Bezpieczne Życie". Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie reprezentowany był przez uczniów Macieja Lipca i Łukasza Rybickiego. Konkurs prowadzony był w kilku etapach:I bieg z elementami obrony cywilnej, II udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, III test wiedzy z zakresu obrony cywilnej, IV strzelanie z wiatrówki. Każdy z tych etapów był punktowany.
W zawodach startowały zespoły reprezentujące różne szkoły w naszym województwie. W pierwszym dniu rozegrano dwa pierwsze etapy konkursu. Po pierwszym dniu zajmowaliśmy 10 miejsce z niewielką stratą do najlepszych. Niestety drugi dzień zawodów już nie był taki dobry. Słabo wypadliśmy w strzelaniu i również nie najlepiej w teście. W klasyfikacji łącznej zajęliśmy 18 miejsce z dorobkiem 87 punktów. Najlepszym zespółem okazała się drużyna z Inowrocławia z dorobkiem 105 punktów.


admin czerwiec 18 2009 19:15:00 0 ˇ 489
Zakończenie roku szkolnego klas programowo najwyższych

  W dniu 10 czerwca o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej się w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych i mechanika operatora maszyn i urządzeń rolniczych, klasy wielozawodowej, klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej się w zawodzie sprzedawca, słuchaczy klasy drugiej Szkoły Policealnej kształcącej się w zawodzi technik informatyk. Dyrektor szkoły mgr Bernadeta Klonowska w części oficjalnej zabrała głos, gratulując absolwentom oraz życzyła im powodzenia w dalszej nauce i pracy zawodowej. Dyrektor szkoły i wicedyrektor mgr Maria Kandyba wraz z wychowawcami mgr Anną Cybulską, mgr Waldemarem Serejem i Grzegorzem Łazarskim wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia, dyplomy i upominki. Życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych.!!!

admin czerwiec 13 2009 09:28:11 0 ˇ 703
Nasi zwycięzcy

  29 maja 2009 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu odbył się VIII Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy, Zasad i Przepisów BHP, pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy. W finale brało udział dwoje uczniów naszej szkoły Anika Sonnenfeld i Dawid Zająkała , którzy wypadli najlepiej z pośród 60 osobowej grupy, która brała udział w eliminacjach szkolnych. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy. W finale brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych, szkoły z Grudziądza, Tucholi, Brodnicy, Wąbrzeźna, Wronia i Łasina. Razem do ścisłego finału przystąpiło 20 uczniów, z których najlepszymi okazali się uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Dawid Zająkała, drugie miejsce zajęła Anika Sonnenfeld. Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!!!!!!


admin maj 30 2009 19:11:00 0 ˇ 511
„Super Handlowiec”

  W dniu 27 maja bieżącego roku uczennice II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w zawodzie sprzedawca w osobach: Niny Klimowicz, Weroniki Babiuch, Natalii Ziemka, brały udział w konkursie „Super Handlowiec”, który odbył się w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Chełmnie. Uczennice spośród 6 drużyn wykazały się dużą wiedzą i zajęły drugie miejsce. Opiekunem uczennic była pani Agnieszka Dzwonkowska.admin maj 29 2009 17:16:00 0 ˇ 631
Strona 64 z 68 << < 61 62 63 64 65 66 67 > >>
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole