GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

  W dniu 30 marca, w związku z obchodami Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z zagadnieniami BHP. Spotkanie prowadził specjalista ds. bhp mgr Zbigniew Barański. Przypomniał młodzieży obowiązujące w szkole przepisy bhp, przybliżył prawną ochronę pracy, systemy ochrony pracy w Polsce, prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika w zakresie bhp, ochronę pracy młodocianych, elementy ergonomii i higieny pracy, obowiązujące szkolenia w zakresie bhp, zagrożenia w środowisku pracy oraz wypadki i ich przyczyny.

admin kwiecień 01 2009 18:03:00 0 ˇ 665
XVII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

  20 marca 2009 r. w siedzibie PCK w Bydgoszczy odbył się etap okręgowy XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Rejon grudziądzki reprezentowała uczennica naszej szkoły– Marta Wydorska z kl.III b LO (laureatka etapu rejonowego w Grudziądzu). Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Wcześniej oceniana też była dokumentacja prezentująca działania zawodnika w zakresie promocji zdrowia na terenie szkoły. Suma punktów uzyskanych z testu i powyższej dokumentacji zdecydowała o zajętym miejscu.
  Marta Wydorska zajęła ostatecznie IV miejsce. Gratulacje i podziękowania za włożoną pracę w przygotowania do Olimpiady.

admin marzec 24 2009 21:03:00 0 ˇ 690
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  Corocznie w naszej szkole odbywa się szkolenie poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  W dniu 18.03.2009 r. grupa 17 uczniów zainteresowanych tą tematyką została przeszkolona przez Instruktora PP, p. Ewę Szymańską- kierownika Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu. Podczas spotkania zostały przybliżone sposoby udzielania pomocy w nagłych wypadkach m.in. utraty przytomności, złamań, krwotoków, ukąszeń, zadławień. Bardzo ważne też było przypomnienie wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na fantomie, który sygnalizował poprawne lub błędne wykonanie masażu serca.

admin marzec 22 2009 22:41:02 0 ˇ 602
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” - FINAŁ GMINNY

  W dniu 7 marca 2009r. odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie finał gminny XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. W finale gminnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowany był przez następujących uczniów: Marka Barańskiego, Paulinę Dulińską, Paulinę Kuczek, Ewę Lizak, Natalię Wegner, Katarzynę Projs, Krzysztofa Wróblewskiego i Mateusza Szymanowicza. Konkurs składał się z dwóch etapów. Część pisemna gdzie był do rozwiązania test, a później część ustna w której komisja zadawała pytania. W teście kolejność była następująca: Marek Barański, Paulina Dublińska, Paulina Kuczek, Ewa Lizak Natalia Wagner, Katarzyna Projs, Krzysztof Wróblewski, Mateusz Szymanowicz. Najlepsza trójka etapu pisemnego uczestniczyła w części ustnej konkursu.
Klasyfikacja finału gminnego przedstawia się następująco: Marek Barański III B LO, Paulina Dulińska II B LO Paulina Kuczek II B LO.
  Uczniowie Marek Barański i Paulina Dulińska zajmując dwa czołowe miejsca awansowali do następnego etapu konkursu finału powiatowego, który odbędzie się 18 kwietnia br. w Grucie.

admin marzec 19 2009 21:22:37 0 ˇ 627
„Mam haka na raka” po raz drugi w „Jagiellończyku”

  Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiej Kampanii Młodzieży „Mam haka na raka”. I po raz drugi wziął w niej udział Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie. Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy o nowotworach wśród młodzieży i przez młodzież. Okazuje się, że dla większości pytanych, nowotwór to wyłącznie rak i automatycznie wyrok śmierci. Tymczasem łasińscy uczniowie starali się przekonać młodszych kolegów gimnazjalistów, gości specjalnych tegorocznej akcji, że nowotwór to nie koniec świata, a świadomość specyfiki choroby, wiedza na temat różnorodności nowotworów, a przede wszystkim profilaktyka to zwiększone szanse na całkowite wyleczenie. Zebranym uczniom łasińskiego gimnazjum koledzy – licealiści z „Jagiellończyka” – zaprezentowali materiał filmowy, a także wypowiedzi zwykłych ludzi i lekarzy. Założeniem akcji jest również docieranie do starszych przez uświadomioną młodzież właśnie. Chodzi też o to, by uzbrojona w wiedzę młodzież nie demonizowała później tej choroby. W tajniki nowotworów wprowadzali uczniowie zrzeszeni w szkolnym kole przyrodniczym, nad którym opiekę sprawuje pani Izabela Zakrzewska.

admin marzec 11 2009 21:56:39 0 ˇ 578
Dzień Patrona Szkoły

  Za nami kolejne imieniny u „Kazika”. Jak zwykle – sporo się działo. Przygotowania do uroczystych obchodów ruszyły pełną parą jeszcze przed feriami. W części oficjalnej – jak zawsze – kilka wspomnień, podziękowań, kwiaty, przemówienia… Ten dzień był również niezwykle ważny dla absolwentów Szkoły Policealnej kształcącej w zawodzie technik bhp – wtedy to, byli już słuchacze, odbierali upragnione świadectwa ukończenia szkoły. To był też czas ogłoszenia zwycięzców ostatnich szkolnych i pozaszkolnych konkursów i wręczania nagród.
Więcej śmiechu dostarczyła – jak zwykle – część nieoficjalna. Gdy wzniosłe słowa już za nami, możemy zacząć się bawić. W tym roku szkolny teatr „Galimatias” zabawiał nas paranormalną inscenizacją sztuki Juliusza Słowackiego, pt. „Balladyna”. Dzielni aktorzy bez problemu poważną tragedię zamienili na komedię! Ale spokojnie – nie znaczy, że sprawę pokpili! Zamierzenie takie było, by doprowadzić do śmiechu właśnie! I chyba naszej aktorskiej trupie to się udało! Wybór dzieła też nieprzypadkowy, bowiem bieżący rok ogłoszono rokiem Słowackiego.
Po przedstawieniu na sali, tradycyjnie już, zaprezentowali się tegoroczni maturzyści. Polonez w ich wykonaniu, w studniówkowych kreacjach, to stały punkt obchodów Dnia Patrona.
Imprezę zakończyło uroczyste otwarcie nowego sklepiku szkolnego „Łasuch”. Nieco wcześniej niż planowano „ujawniono” zwycięzcę konkursu na logo sklepiku. Można by powiedzieć, że sposób zaprezentowania zwycięskiego plakatu był wielkim zaskoczeniem.
Kolejne imieniny Kazika – już za rok.
admin marzec 11 2009 16:55:03 0 ˇ 581
Akcja profilaktyczna
W poniedziałek, 9 marca rozpoczynamy akcję profilaktyczną: HAKI NA RAKA

Jeśli szukasz odpowiedzi :

* Co to jest nowotwór?

* Jakie są rodzaje nowotworów?

* Jakie są metody leczenia nowotworów?

Na te i inne pytania odpowiedzą już w poniedziałek uczniowie II b LO: Joanna Jankowska, Paulina Kuczek, Marta Wierzbicka i Łukasz Rybicki.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!
admin marzec 07 2009 23:04:10 0 ˇ 672
„Młodzież zapobiega pożarom”

  W dniu 12 lutego 2009r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie finał szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Młodzież zapobiega pożarom”. Finał szkolny został poprzedzony eliminacjami klasowymi. Najlepsi uczniowie z klas Licealnych i Zawodowych spotkali się w finale. Uczniowie mieli do rozwiązania test. Było do rozwiązania 45 pytań. Najlepszą okazała się Paulina Dulińska z największą liczbą rozwiązanych zadań. Bardzo dobrze wypadła również Anika Sonnenfeld i Marek Barański, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Najlepsza 10 turnieju szkolnego, będzie brała udział w następnym etapie finale gminnym, który odbędzie się w dniu 7 marca 2009r. w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie.

admin luty 12 2009 21:41:12 0 ˇ 570
Mistrzostwo Powiatu Zrzeszenia LZS

  W dniu 01.02.2009r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Łasinie odbył się ostatnia runda rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu Zrzeszenia LZS w Piłce Siatkowej sezonu 2008/2009 I Ligi. Drużyna szkolna LZS Sparta Łasin zajęła ostatecznie 4 miejsce.

admin luty 02 2009 21:19:44 0 ˇ 569
Profilaktyczny spektakl teatralny „Gra”

  29.01.2009r w sali gimnastycznej młodzież szkolna spotkała się z aktorami Krakowskiego Biura Promocji Kultury. W spektaklu zaprezentowano zjawisko poniżania, dyskryminowania, dokuczania, wyśmiewania, dręczenia, czy wręcz znęcania się nad słabszymi, inaczej zachowującymi się i „niepasującymi ” do przyjętych przez młodzież kanonów. W przebieg imprezy włączano młodzież szkolną.

admin luty 01 2009 20:19:00 0 ˇ 632
Ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców

  W dniu 27.01.2009r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Brodnicy odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców. Spotkały się zespoły szkół z: Brodnicy, Torunia, Grudziądza, Chełmna i nasza reprezentacja szkolna ZSP Łasin. Przeprowadzono losowanie w wyniku, którego nasza drużyna wylosowała drużynę z Chełmna. Po bardzo wyrównanym pojedynku nieznacznie przegraliśmy 1:2. W setach: ZSP Łasin – Chełmno 25:22, 22:25, 9:15. Zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim.

admin styczeń 31 2009 16:00:00 0 ˇ 651
Strona 64 z 66 << < 61 62 63 64 65 66 >
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole