GIMNAZJALIŚCI
Kierunki kształcenia
Podania do szkół
Szkoła
Kontakt
Historia
Patron
Organy szkoły
Prawo szkolne
Samorząd szkolny
Przetarg ustny
SKP
Stacja Kontroli Pojazdów

Edukacja
Terminarz szkolny
Plan lekcji
Matura
Egzamin zawodowy
Pedagog
Stypendia
Szkolne koła
CARITAS
Historyczne
Informatyczne
Konstrukcyjne
Lingwistyczne
Matematyczne
PCK
Przyrodnicze
Teatralne
Gazetka szkolna
Sport
Zdrowy styl życia
SKS
Wiadomości sportowe
Biblioteka
Biblioteka online
Godziny otwarcia
Regulamin
Nowości
Czasopisma
Informacje
Konkursy
Organizowane konkursy
Olimpiady przedmiotowe
Nasi laureaci
Absolwenci
Absolwenci
Inne
Galeria foto
Galeria - Obchody 50-lecia
Wycieczka po naszej szkole
III Orszak Trzech Króli
II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli
Linki
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Góra Grosza

  W listopadzie w naszej szkole Samorząd Szkolny przeprowadził zbiórkę monet w ramach Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza. Łącznie udało nam się zebrać 182,12 groszy. Najwięcej groszy zebrały klasy IIIa LO - 33,68 złotych, Ia LO - 28,76 złotych, IIIb LO - 28,09 złotych.
  Wszystkim, którzy włączyli się do tej zbiórki serdecznie dziękujemy.

admin grudzień 16 2008 08:00:00 0 ˇ 834
Próbny alarm

  W dniu 11.12.2008r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego. Przebieg ewakuacji obserwowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie. Młodzież wraz z nauczycielami i personelem opuściła szkołę i zebrała się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu.
  Przeprowadzanie tego rodzaju ćwiczeń służy przede wszystkim podwyższeniu bezpieczeństwa uczniów i pracowników szkoły, sprawdzeniu znajomości planu ewakuacyjnego oraz wyciągnięciu cennych wniosków dotyczących bezpieczeństwa.
  Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Panowie z Państwowej Straży Pożarnej, którzy nadzorowali ćwiczenia, pozytywnie ocenili przebieg ewakuacji.
admin grudzień 11 2008 22:33:54 0 ˇ 774
Seminarium promujące edukację

  Dnia 04.12.2008 r. w godzinach od 11:00 do 14:00 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w seminarium promującym edukację pod nazwą „Korzyści płynące z ustawicznego kształcenia”. Spotkanie to było organizowane przez fundację Lokalna Grupa Działania WIECZNO z siedzibą w Wąbrzeźnie. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas II i III liceum i technikum. Grupa liczyła 20 osób. Podczas szkolenia omówione było znaczenie edukacji oraz wolontariatu w rozwoju lokalnym, zwrócono uwagę na korzyści płynące z edukacji ustawicznej a także możliwości finansowania projektów edukacyjnych. Młodzież część spotkania realizowała w formie warsztatowej. Dodatkowo uczestnicy byli zachęcani do zawierania gminnych paktów na rzecz edukacji.

admin grudzień 08 2008 20:31:02 0 ˇ 723
VII Międzyszkolny Finał Turnieju Szkół Rolniczych

  Dnia 04.12.2008 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy odbył się VII Międzyszkolny Finał Turnieju Szkół Rolniczych pod hasłem „Bezpieczna praca w indywidualnym gospodarstwie rolnym”. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z siedmiu szkół z naszego województwa: z Brodnicy, Gronowa, Grubna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza i reprezentacja naszej szkoły w składzie Marcin Klonowski, Karol Kwiatkowski i Mateusz Szychowski. Do finału zakwalifikowało się sześciu uczniów z największą liczą punktów z testu. W tym gronie znalazł się nasz uczeń Mateusz Szychowski, który ostatecznie zajął bardzo wysokie szóste miejsce.


admin grudzień 08 2008 17:06:30 0 ˇ 811
Wycieczka do Bydgoszczy

  Dnia 03.12.2008 r. odbyła się jednodniowa wycieczka autokarowa do Myślęcinka i Bydgoszczy. Od godziny 10:00 do 11:30 uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku. Tematem zajęć były płazy i gady.
  Kolejnym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Tam na zajęciach warsztatowych z fotografii mogliśmy zobaczyć najstarsze aparaty i kamery. Uczniowie poznali technikę wywoływania zdjęć. Następnie udaliśmy się do Multikina tam podzieliliśmy się na trzy grupy każda grupa oglądała inny film.
  Ostatnim punktem naszej wycieczki był wykład medyczny zorganizowany przez Collegium Medicum w Bydgoszczy. Temat wykładu - „Palenie tytoniu – czy warto zaczynać, jak rzucić” prowadzony przez lekarza Jerzego Brazowskiego z Katedry i Kliniki Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii.admin grudzień 04 2008 23:12:00 0 ˇ 825
NIE BÓJ SIĘ – BĄDŹ OSTROŻNY!

  1 grudnia na całym świecie od równo dwudziestu lat niezmiennie kojarzy się ze Światowym Dniem AIDS, zwanym też Światowym Dniem Walki z AIDS. U nas, w Polsce, ten dzień obchodzimy na poważnie raptem od kilku, kilkunastu może lat. Ale też od kilku lat ten dzień wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.


admin grudzień 02 2008 09:21:23 0 ˇ 863
Będzie bezpieczniej

  W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach ufundowane zostały, przez starostwo powiatowe, kamizelki odblaskowe, które otrzymają wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uroczystego wręczenia kamizelek przedstawicielom klas dokonał w dniu 28.11.2008 roku Starosta Powiatu Grudziądzkiego Marek Szczepanowski w obecności asp. szt. Grzegorza Kalinowskiego.

admin listopad 30 2008 17:33:52 0 ˇ 911
Próbna Matura z OPERONEM

  26, 27 i 28 listopada młodzież naszej szkoły przystąpiła do próbnej matury z języka polskiego, języków obcych i wybranych przez siebie przedmiotów. Rozwiązywała testy egzaminacyjne przygotowane przez wydawnictwo „Operon”.
  Był to przedostatni już sprawdzian przed prawdziwym egzaminem maturalnym, który odbędzie się w maju 2009 roku. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę przed właściwą maturą, a także przećwiczyć procedury maturalne i zapoznać się z arkuszami egzaminacyjnymi. Do Matury jeszcze pięć miesięcy, więc uczniowie mają czas na uzupełnienie wiadomości. Wszystkim maturzystom życzymy wytrwałości w dalszej pracy i sukcesów na Maturze 2009.


admin listopad 30 2008 12:25:35 0 ˇ 1000
Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL

  W ramach projektu „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2008/09”, do którego przystąpił organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, troje uczniów naszego Technikum bierze udział w kursie komputerowym ECDL. Paweł Wydorski, Magdalena Janta-Lipińska i Anika Sonnenfeld są w grupie osób, które właśnie rozpoczęły starania o uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych. Kurs ECDL (z ang. European Computer Driving License)pozwala uczniom na zdobywanie i doskonalenie umiejętności komputerowych. Dobry wynik egzaminu ECDL warunkuje otrzymanie certyfikatu. Końcowy sprawdzian będzie obejmował zarówno część teoretyczną, jak i test z wykonywania czynności praktycznych. Życzymy powodzenia i naturalnie zdobycia wymarzonego certyfikatu ECDL!

admin listopad 23 2008 21:33:19 0 ˇ 1109
MŁODZI… ZDROWI!

  Myliłby się ten, kto myślałby, że dzisiejszej młodzieży tylko Internet i komórka w głowie. Okazuje się, że są i tacy, i wcale ich niemało, w kręgu zainteresowań których znajduje się i zdrowy tryb życia, i ochrona środowiska, i zasady udzielania pierwszej pomocy. Ci, którym nieobce te zagadnienia, wzięli w minioną sobotę udział w etapie rejonowym XVII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Tryby Życia, której głównym organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Dostanie się do etapu rejonowego poprzedziły rozgrywki szkolne. W etapie rejonowym zmierzyli się uczniowie szkół powiatu grudziądzkiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjną okazała się Marta Wydorska, uczennica klasy III b Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie i to ona będzie walczyła z najlepszymi w etapie okręgowym (wojewódzkim). Etap rejonowy obejmował test składający się z 30 zadań testowych. Zwyciężczyni poprawnie rozwiązała 28 z nich. Dodatkowo uczestnik tego etapu udzielać się musiał w akcjach prozdrowotnych w środowisku szkolnym. Marta, wraz z laureatką II miejsca – Lucyną Bonną, również z klasy III b LO w Łasinie, przeprowadzały na sali gimnastycznej łasińskiej szkoły pokazy udzielania pierwszej pomocy. Obie uczennice, by wystartować w Grudziądzu, pokonać musiały najpierw 20 uczestników etapu szkolnego.
  Dziewczynom serdecznie gratulujemy, a Marcie życzymy jednocześnie powodzenia w etapie okręgowym olimpiady i uczestnictwa w etapie ostatecznym – centralnym.admin listopad 18 2008 09:49:50 0 ˇ 690
Stypendia Prezesa Rady Ministrów

  Dnia 05.11.2008 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu wręczono 64 najlepszym uczniom naszego regionu stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród stypendystów Premiera jest uczennica naszej szkoły Joanna Jankowska ze średnią ocen 5.53. Joasia jest uczennicą klasy II Liceum Ogólnokształcącego . Jej ulubione przedmioty to biologia i chemia. Interesuje się sportem, gra też na skrzypcach. W przyszłym roku szkolnym chciałaby dobrze zdać egzamin maturalny i dostać się na studia medyczne. Gratulujemy.admin listopad 14 2008 17:29:38 0 ˇ 859
Strona 64 z 65 << < 61 62 63 64 65 >
Starostwo Powiatowe
w Grudziądzu
Miasto i Gmina
Łasin

Klub Historyczny
im. Armii Krajowej


Europejski Fundusz Społeczny

Projekty unijne zrealizowane
System Ewaluacji Oświaty

     
 
engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

   Strona Główna :: Wycieczka po szkole