GIMNAZJALIŚCI

I Orszak Trzech Króli

Zapomniane hasło?
„Młodzież zapobiega pożarom”

17 lutego 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odbył się finał szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku ma miejsce już XXXX edycja tego konkursu. Uczestnikami byli uczniowie klas licealnych, technikum i zawodowych. Czołówka turnieju szkolnego przedstawia się następująco: Agnieszka Malinowska, Aleksandra Sosnowska, Agnieszka Projs, Kinga Podwalna, Magdalena Sitarz i Wojciech Ostrowski. Wszyscy wymienieni awansowali do następnego etapu.
Etap gminny odbył się 24 lutego 2017r. w Remizie Straży Pożarnej w Łasinie. Uczestnicy rozwiązywali test, a następnie odpowiadali na pytania przed Komisją. Turniej wygrała Agnieszka Projs, drugie miejsce zdobyła Aleksandra Sosnowska, na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Sitarz. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom turnieju. Następny etap - powiatowy, będzie miał miejsce 7 kwietnia w Świeciu nad Osą. Prawo startu uzyskała Agnieszka Projs i Aleksandra Sosnowska

admin luty 26 2017 20:35:56 0 ˇ 70
Przyjemne z pożytecznym

Bo tylko takie wycieczki organizujemy w naszym "Jagiellończyku" smiley Ku chwale nauki - to ta część wyjazdu, która zaprowadziła nas do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, choć i tu więcej było zabawy :-) Dotknąć, sprawdzić, poeksperymentować - czuliśmy się niczym dzieci odkrywające świat :-) Intensywny wysiłek wśród gromkich wybuchów śmiechu zapewnił nam pobyt na lodowisku Mentor Sport. W ramach relaksu udaliśmy się do kina, gdzie wybierać mogliśmy między komedią, horrorem, filmem akcji i fantasy. Jak zapewniają opiekunowie - uczniowie byli bardzoooo grzeczni! smiley
Galeria >>>

admin luty 21 2017 18:13:33 0 ˇ 83
„Poznaj swoje prawa w pracy”

16 lutego w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.
W konkursie tym rywalizowało ze sobą 31 uczniów ze szkół województwa kujawsko - pomorskiego. Naszego „Jagiellończyka” reprezentowała: Jagoda Gosieniecka (IV Technikum) i Sandra Sokolnicka (IV Technikum). Wprawdzie nasze uczennice w tym roku nie zakwalifikowały się do ścisłego pięcioosobowego finału, zakończyły swój udział w konkursie na etapie zasadniczym, ale dziękujemy im za udział w tym konkursie.

admin luty 17 2017 19:20:00 0 ˇ 76
Dzień Handlowca w "Jagiellończyku"

W tym roku Dzień Handlowca, zwany też Dniem Pracownika Handlu, zaowocował edukacyjną wystawką, która stanowi cenną "ściągę", w jednym miejscu zgromadzono bowiem najważniejsze informacje z dziedziny handlu właśnie. Wystawka prezentuje się dumnie na korytarzu na I piętrze, a jej autorem jest pani Agnieszka Dzwonkowska.

admin luty 17 2017 19:16:00 0 ˇ 81
Dziewczęta na sportowo

Nasze panie rywalizowały ze sobą w dwóch dyscyplinach sportu. Drużynowo zmierzyły się podczas Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej. Niepokonane okazały się panny z II ZSZ. Na drugim miejscu - "mieszanka Wedlowska" :-), czyli drużyna złożona z dziewcząt z klas: III LO, II T, II LO i I LO, a na miejscu III - IV Technikum. Indywidualnie dziewczęta walczyły o tytuł najlepszej podczas Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym. Na najwyższym miejscu na podium stanęła Natalia Bontal, na miejscu drugim - Kasia Brzozowska, trzecie miejsce zajęła Patrycja Janc. Wszystkim uczestniczkom sportowych zmagań gratulujemy!

admin luty 17 2017 19:11:00 0 ˇ 87
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

11 stycznia 2017 r. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologiczne. Test składał się z 49 pytań typu zamkniętego. Do rozwiązywania zadań przystąpiło 24 uczniów naszej szkoły. Wyniki wskazują, że wszyscy wykazali się dużą wiedzą - średnia wyników 50 % poprawnych odpowiedzi. Najlepszym wynikiem może się pochwalić Agnieszka Malinowska z klasy IV Technikum.

admin styczeń 16 2017 21:33:26 0 ˇ 130
"Młoda Krew Ratuje Życie"
admin styczeń 03 2017 13:43:41 0 ˇ 104
Internetowy Konkurs Matematyczny

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.
Konkurs MATMIX.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z Internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł.

Strona konkursu>>>>

admin grudzień 18 2016 16:44:19 0 ˇ 118
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
admin grudzień 15 2016 21:32:29 0 ˇ 124
Polała się krew

Po raz kolejny przed naszym "Jagiellończykiem" zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Ponad 40 śmiałków oddało po 450 ml tego bezcennego płynu. Wszystkim - ogromnie dziękujemy!!!

admin grudzień 12 2016 19:43:42 0 ˇ 119
Najwięcej wiedzą o zdrowiu...

Kinga Topolewska, Sebastian Skrzypek, Natalia Barańska, Małgosia Wydrzyńska i Weronika Benedyczak, bo to oni najlepiej rozwiązali test w ramach Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Test składał się z 45 pytań, a mierzyło się z nim 25 uczniów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a reszta pocieszona drobniejszymi upominkami :-) Wszystkim gratulujemy!

admin grudzień 12 2016 19:42:50 0 ˇ 148
Strona 4 z 65 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
w Grudziądzu
Miasto i Gmina