GIMNAZJALIŚCI

I Orszak Trzech Króli

Zapomniane hasło?
Podsumowanie XXV finału WOŚP

Tegorocznymi wolontariuszami byli uczniowie klasy I ZSZ,a mianowicie: Karolina Lewandowska, Magdalena Sitarz, Bartosz Kucharski, Kamil Brzustowski oraz Patryk Droszczak.
Największą kwotę zebrał Patryk , ale wszystkim należą się podziękowania. Należy bowiem wspomnieć iż uczniowie zbierali kasę w dni wolne od szkołysmiley

admin marzec 29 2017 21:53:00 0 ˇ 74
III Technikum górą!

Górą grosza oczywiście.
Podliczono, posegregowano i wysłano … uzbieraliśmy kwotę 227,12 zł co stanowiło ponad
18 kilogramów monet.
Rekordzistami byli panowie z klasy III T oraz ich wychowawca p. Zbigniew Barański- uzbierali 69,56 zł.
Gratulujemysmiley

admin marzec 29 2017 21:51:46 0 ˇ 58
Uczymy się pomagać

Nasi uczniowie po raz kolejny szkolili się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzącym "mistrzem" spotkania była pani Ewa Szymańska- kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu. Szkolenia takie odbywają się corocznie w ramach działalności Szkolnego Koła PCK. Dobrze wiedzieć, co i jak, ale najlepiej, gdy sytuacji zmuszających do działania nie ma smiley

admin marzec 29 2017 20:30:34 0 ˇ 67
Polała się krew

I dobrze smiley Ogromne podziękowania dla wszystkich krwiodawców, którzy pozwolili sobie utoczyć po 450 ml krwi podczas ostatniego poboru w naszym "Jagiellończyku"

admin marzec 29 2017 20:29:48 0 ˇ 70
Poznaj swoje prawa

By być świadomym konsumentem i nie dać się zrobić w balona - temu między innymi służyła wystawka, która pojawiła się na 3 piętrze naszej szkoły. Znaleźć na niej można wszystkie najważniejsze informacje z zakresu praw konsumenta, reklamacji, rękojmi i gwarancji. Tak obchodziliśmy Światowy Dnia Konsumenta w "Jagiellończyku". Wystawka powstała pod czujnym okiem pani Agnieszki Dzwonkowskiej

admin marzec 15 2017 19:28:32 0 ˇ 72
Matma to też zabawa

Przekonywali nasi matematycy przy okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π. Na całym świecie 14 marca organizowane są uroczyste obchody, wykłady, turnieje, konkursy i zabawy matematyczne, mające na celu uhonorowanie tej najsłynniejszej liczby świata smiley
W tym roku po raz pierwszy również nasza szkoła dołączy do grona świętujących!!! Tego dnia na lekcjach matematyki i chemii wszystkie klasy mierzyły się z najróżniejszymi zadaniami, rebusami, łamigłówkami, krzyżówkami matematycznymi. Mamy nadzieję, że głowy dały radę smiley

admin marzec 15 2017 19:28:03 0 ˇ 101
Gwiazda telewizji inspiruje uczniów
admin marzec 13 2017 20:28:19 0 ˇ 71
Ach, co to był za dzień!

Tyle okazji do świętowania! Bo marzec to tradycyjnie już miesiąc, w którym obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Tym razem jednak do Imienin Kazika dołączył jubileusz 55-lecia funkcjonowania naszego "Jagiellończyka". Tego dnia także otworzyliśmy drzwi dla gimnazjalistów. Uroczystość rozpoczął apel poświęcony historii ZSP w Łasie i jego Patronowi. Gdy goście udali się na spotkanie przy kawie, w nasze progi zawitali gimnazjaliści, których zapoznawaliśmy z ofertą edukacyjną szkoły. W towarzystwie naszych uczniów młodsi koledzy podziwiać też mogli szkołę od wewnątrz, tzn.poznawali sale lekcyjne, szkolną bibliotekę, gazetkę "Co w budzie piszczy". Na 10.00 wszyscy zgromadziliśmy się ponownie na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w spotkaniu z gościem specjalnym, Przemysławem Kossakowskim, autorem porgramów tv: "Inicjacja", "Być jak...", "Szósty zmysł", "Nieoczywiste". Z humorem i pasją pan Kossakowski opowiadał o swojej drodze na szczyt, o swojej pracy i bohaterach reportaży. Przekonywał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia się spełniają, jeśli tylko im na to pozwolimy smiley Razem z nami ten dzień świętowali m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Rady Powiatu, włodarze Łasina, a także dyrektorzy okolicznych szkół i instytucji kulturowych. Wszystkim, którzy tworzyli tę uroczystość, ogromnie dziękujemy!
Galeria >>>

admin marzec 10 2017 18:01:00 0 ˇ 50
Spotkanie z "Jagiellończykiem"
admin marzec 03 2017 21:51:25 0 ˇ 73
Sukces naszej uczennicy!

Nasza uczennica Natalia Preissing zajęła II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „NA ŚW. WALENTEGO… – RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI". Natalia wykonała pracę plastyczną. Jesteśmy tacy dumni!!!

admin marzec 03 2017 17:10:00 0 ˇ 53
Nasz język ojczysty

Kolejny raz także i my obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku uczniowie sprawdzali swoją znajomość języka polskiego podczas konkursowego testu. Najwięcej problemu sprawiło wskazanie liczby mnogiej rzeczownika "przemysł". Wykazaliście się niezwykłą fantazją, bowiem rzeczownik ten nie posiada liczby mnogiej :-). Miło nam "donieść", że zwyciężczynią konkursu została Kinga Topolewska! Drugie miejsce zajęli: Natalia Barańska i Bartek Broda, a trzecie: Krystian Tyburski.Gratulujemy!!!

admin marzec 03 2017 17:09:00 0 ˇ 52
Strona 3 z 65 < 1 2 3 4 5 6 > >>
w Grudziądzu
Miasto i Gmina