GIMNAZJALIŚCI

I Orszak Trzech Króli

Zapomniane hasło?
Dzieci, czytajcie książki!

Chociaż mali już nie jesteśmy, włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci :-) Szkolne Koło Przyjaciół Biblioteki łasińskim przedszkolakom przedstawiło inscenizację bajki "Jaś i Małgosia". Serdecznie podziękowania dla: Natalii Barańskiej, Mireli Gajdy, Pameli Konopackie, Oliwii Nol, Kamili Tyburskiej, Kamili Troczyńskiej i Kamila Peplińskiego za zabawianie najmłodszych smiley Spotkanie zorganizowane zostało w Urzędzie Miasta i Gminy przy współpracy Biblioteki Publicznej w Łasinie. Bajki dla dzieci czytali także Burmistrz Łasina oraz zaproszeni goście. Mamy nadzieję, że dzieci czytać będą!

admin kwiecień 05 2017 20:08:57 0 ˇ 96
Zapraszamy do nas

Byliśmy na IV Targach Szkół Ponadgimnazjalnych w Bielicach z naszą ofertą edukacyjną. Chociaż pojawiły się szkoły z Nowego Miasta, Iławy, Krotoszyna i Torunia, nasi uczniowie: Sandra Matlińska, Kinga Topolewska i Dawid Badziąg przekonywali gimnazjalistów, że nie ma lepszego wyboru niż łasiński "Jagiellończyk" smiley

admin kwiecień 05 2017 20:08:00 0 ˇ 70
Podsumowanie XXV finału WOŚP

Tegorocznymi wolontariuszami byli uczniowie klasy I ZSZ,a mianowicie: Karolina Lewandowska, Magdalena Sitarz, Bartosz Kucharski, Kamil Brzustowski oraz Patryk Droszczak.
Największą kwotę zebrał Patryk , ale wszystkim należą się podziękowania. Należy bowiem wspomnieć iż uczniowie zbierali kasę w dni wolne od szkołysmiley

admin marzec 29 2017 21:53:00 0 ˇ 87
III Technikum górą!

Górą grosza oczywiście.
Podliczono, posegregowano i wysłano … uzbieraliśmy kwotę 227,12 zł co stanowiło ponad
18 kilogramów monet.
Rekordzistami byli panowie z klasy III T oraz ich wychowawca p. Zbigniew Barański- uzbierali 69,56 zł.
Gratulujemysmiley

admin marzec 29 2017 21:51:46 0 ˇ 72
Uczymy się pomagać

Nasi uczniowie po raz kolejny szkolili się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzącym "mistrzem" spotkania była pani Ewa Szymańska- kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Grudziądzu. Szkolenia takie odbywają się corocznie w ramach działalności Szkolnego Koła PCK. Dobrze wiedzieć, co i jak, ale najlepiej, gdy sytuacji zmuszających do działania nie ma smiley

admin marzec 29 2017 20:30:34 0 ˇ 79
Polała się krew

I dobrze smiley Ogromne podziękowania dla wszystkich krwiodawców, którzy pozwolili sobie utoczyć po 450 ml krwi podczas ostatniego poboru w naszym "Jagiellończyku"

admin marzec 29 2017 20:29:48 0 ˇ 84
Poznaj swoje prawa

By być świadomym konsumentem i nie dać się zrobić w balona - temu między innymi służyła wystawka, która pojawiła się na 3 piętrze naszej szkoły. Znaleźć na niej można wszystkie najważniejsze informacje z zakresu praw konsumenta, reklamacji, rękojmi i gwarancji. Tak obchodziliśmy Światowy Dnia Konsumenta w "Jagiellończyku". Wystawka powstała pod czujnym okiem pani Agnieszki Dzwonkowskiej

admin marzec 15 2017 19:28:32 0 ˇ 84
Matma to też zabawa

Przekonywali nasi matematycy przy okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π. Na całym świecie 14 marca organizowane są uroczyste obchody, wykłady, turnieje, konkursy i zabawy matematyczne, mające na celu uhonorowanie tej najsłynniejszej liczby świata smiley
W tym roku po raz pierwszy również nasza szkoła dołączy do grona świętujących!!! Tego dnia na lekcjach matematyki i chemii wszystkie klasy mierzyły się z najróżniejszymi zadaniami, rebusami, łamigłówkami, krzyżówkami matematycznymi. Mamy nadzieję, że głowy dały radę smiley

admin marzec 15 2017 19:28:03 0 ˇ 112
Gwiazda telewizji inspiruje uczniów
admin marzec 13 2017 20:28:19 0 ˇ 84
Ach, co to był za dzień!

Tyle okazji do świętowania! Bo marzec to tradycyjnie już miesiąc, w którym obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Tym razem jednak do Imienin Kazika dołączył jubileusz 55-lecia funkcjonowania naszego "Jagiellończyka". Tego dnia także otworzyliśmy drzwi dla gimnazjalistów. Uroczystość rozpoczął apel poświęcony historii ZSP w Łasie i jego Patronowi. Gdy goście udali się na spotkanie przy kawie, w nasze progi zawitali gimnazjaliści, których zapoznawaliśmy z ofertą edukacyjną szkoły. W towarzystwie naszych uczniów młodsi koledzy podziwiać też mogli szkołę od wewnątrz, tzn.poznawali sale lekcyjne, szkolną bibliotekę, gazetkę "Co w budzie piszczy". Na 10.00 wszyscy zgromadziliśmy się ponownie na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w spotkaniu z gościem specjalnym, Przemysławem Kossakowskim, autorem porgramów tv: "Inicjacja", "Być jak...", "Szósty zmysł", "Nieoczywiste". Z humorem i pasją pan Kossakowski opowiadał o swojej drodze na szczyt, o swojej pracy i bohaterach reportaży. Przekonywał, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia się spełniają, jeśli tylko im na to pozwolimy smiley Razem z nami ten dzień świętowali m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Rady Powiatu, włodarze Łasina, a także dyrektorzy okolicznych szkół i instytucji kulturowych. Wszystkim, którzy tworzyli tę uroczystość, ogromnie dziękujemy!
Galeria >>>

admin marzec 10 2017 18:01:00 0 ˇ 66
Spotkanie z "Jagiellończykiem"
admin marzec 03 2017 21:51:25 0 ˇ 88