Organy szkoły

II Orszak Trzech Króli
I Orszak Trzech Króli

Zapomniane hasło?
"Nas nie stanie, lecz Ty nie zaginiesz..."

Czwarty w rejonie Klub Historyczny im. Armii Krajowej rozpoczął swoją działalność! Uroczysta inauguracja miała właśnie miejsce w naszym "Jagiellończyku". Na spotkaniu inicjującym nasz Klub pojawili się ci, którzy stanowią do dziś wzór patriotyzmu i odwagi: Stanisław Wierzchucki - żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, członek Światowego związku Żołnierzy AK, Maria Kowalewska - żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, członek Światowego Związku Żołnierzy AK, Kazimiera Zańczuk – żołnierz AK, i ci, którzy nie szczędzą sił, by pamięć o bohaterstwie żołnierzy AK była wiecznie żywa, m.in. Piotr Kurek - członek Prezydium Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Kazimierz Wach – Prezes Okręgu Toruńskiego Armii Krajowej i Lesław Welker – Wiceprezes Okręgu Toruńskiego Armii Krajowej, a także grono przyjaciół i współpracowników Klubów Historycznych im. Armii Krajowej oraz przedstawiciele grudziądzkiego powiatu. Nadrzędnym celem szkolnego Klubu Historycznego jest pielęgnowanie narodowych tradycji i pamięci o heroicznych czynach dzisiejszych kombatantów. Wicedyrektor "Jagiellończyka" odebrał z rąk Piotra Kurka Logo Klubu. Prezesem nowego Klubu jest pani Ilona Herzberg - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów poruszył nie tylko tych, dla których powstańcze pieśni i wiersze stanowiły ówczesną codzienność. Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by podtrzymywać etos żołnierzy AK i innych organizacji, które wówczas stanęły do boju z agresorem.

admin wrzesień 28 2016 22:47:58 0 ˇ 3
Sportowa sobota

Po raz kolejni nasi młodzi spędzili sobotę na sportowo. Tym razem trójka naszych: Kasia Brzozowska, Paulina Skrzypek i Patryk Kruczkowski wzięli udział w XXXV Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu. Dziewczęta pokonały dystans 1500 m, natomiast Patryk - nasz najszybszy! - biegł w biegu głównym na 10 km i w kategorii wiekowej M16 zajął III miejsce! Serce rośnie, że takich mamy właśnie my! smiley Gratulujemy!

admin wrzesień 27 2016 19:16:37 0 ˇ 5
Poznajmy się

Dla zacieśnienia więzów klasy pierwsze: LO i Technikum czwartkowe popołudnie spędziły na wspólnej zabawie przy grillu w Ośrodku Wypoczynkowym Casus w Łasinie. Było ciepło, smacznie i wesoło, a wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów i ich wychowawców. Liczymy, że pierwsze przyjaźnie już zawarte! smiley

admin wrzesień 27 2016 19:10:09 0 ˇ 4
200 tomów różnych publikacji

Na początku września nasza biblioteka szkolna została obdarowana przez Pana Doktora Stanisława Makulca księgozbiorem liczącym ponad 200 tomów różnych publikacji. Otrzymaliśmy lektury, poradniki, powieści i książki podróżnicze. Za cenny dar serdecznie dziękujemy!

admin wrzesień 23 2016 18:50:36 0 ˇ 6
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
admin wrzesień 21 2016 22:10:19 0 ˇ 11
Niebawem wybory…

Wszystkich zainteresowanych , a w szczególności pierwszoklasistów, zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach do Samorządu Szkolnego.
Kandydaci proszeni są o zgłaszanie się do opiekuna samorządu - p. Cybulskiej.
W październiku wybory, a wcześniej …kampania smiley. Mile widziane plakaty ze zdjęciem swojej osoby, „program wyborczy” itd.

admin wrzesień 19 2016 21:50:00 0 ˇ 9
„Jagiellończyk” na festynie

Kolejny raz pomagaliśmy zaprzyjaźnionemu Zespołowi Szkół Publicznych podczas corocznego wrześniowego festynu rodzinnego. Nasze urocze pierwszoklasistki dokonywały metamorfoz najmłodszych: układały fryzury, malowały twarze i pokazywały, jak sprawnie zrobić proste ozdoby i bransoletki.

admin wrzesień 19 2016 21:46:50 0 ˇ 9
Panny na sportowo

Nasze piękne panie rywalizowały ze sobą podczas Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Najszybszą z nich okazała się Katarzyna Peplińska z kl. III ZSZ. Drugie miejsce zajęła Paulina Skrzypek z II ZSZ, a trzecie Aleksandra Maksim, także z II ZSZ. Gratulujemy najlepszym!

admin wrzesień 19 2016 21:46:01 0 ˇ 10
Bieg przełajowy o mistrzostwo szkoły

Bieg przełajowy o mistrzostwo szkoły odbył się na bieżni stadionu Piasta Łasin na dystansie 2 kilometrów. Faworyt biegu nie zawiódł, nasz najlepszy długodystansowiec Patryk Kruczkowski został mistrzem szkoły. Wicemistrzem szkoły został Damian Sokolnicki. Na trzecim miejscu przybiegł Krystian Tyburski. Czasy uzyskane przez zawodników świadczą o wysokim poziomie biegu.

admin wrzesień 19 2016 19:55:07 0 ˇ 10
Zmiana planu lekcji
Zmiana planu lekcji od 19 września 2016 roku.
admin wrzesień 19 2016 08:38:49 0 ˇ 7
Polała się krew

Pierwszy raz w tym roku szkolnym tuż pod budynkiem naszej szkoły zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Czterdziestu śmiałków zdecydowało się podzielić tym bezcennym darem. Ostatecznie 36 z nich oddało ponad 16 litrów krwi. Dziękujemy!

admin wrzesień 17 2016 18:12:00 0 ˇ 8
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>
w Grudziądzu
Miasto i Gmina