Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Czytamy, a jak! Nie tylko w październiku, ale to październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym czasie podjęliśmy szereg działań promujących czytelnictwo w naszej szkole. Przygotowałyśmy dla Was gazetkę tematyczną w wypożyczalni oraz wystawkę poświęconą polskim noblistom w dziedzinie literatury. Gotowy kącik uaktualniliśmy o tegoroczną laureatkę – Olgę Tokarczuk, której książki również znajdziecie w naszej bibliotece. Przy drzwiach do biblioteki stanęło drzewo inspiracji czytelniczych – efekt propozycji uczniów i nauczycieli.Odbyły się również dwa konkursy: fotograficzny i plastyczny. Zwyciężczynią pierwszego została Magdalena Topolewska, drugie miejsce zajęły Klaudia Przystalska i Kornelia Brzeska, a trzecie – Amelia Czubak. W konkursie plastycznym nagrodziliśmy Ania Skierkowska, drugie miejsce dla Weronika Broda, a trzecie ex aequo zajęły Martyna Badziąg i Kasia Masłowska. Gratulujemy!!! Zapraszamy do biblioteki nie tylko po szkolne lektury 🙂 Już wkrótce czekać będzie na Was mała niespodzianka, która, mamy nadzieję, umili Wam przerwy oraz czas oczekiwania na autobus.

(autor: M. Borkowska)