Święto Edukacji Narodowej w łasińskim „Jagiellończyku”

To ważny dzień dla nas wszystkich. To ten  moment w roku, w którym uświadamiamy sobie, że wszystkim nam zależy na tym samym – na jak najlepszym wyedukowaniu i wychowaniu kolejnych pokoleń, obchodzimy więc ten dzień bardzo uroczyście. Dziękujemy nie tylko naszym nauczycielom i pracownikom obsługi, ale także uczniom, bo szkoła funkcjonuje jedynie wtedy, gdy zależy i jednym, i drugim. To czas podziękowań i refleksji; dumy z wykonywanego zawodu i radości, że mamy Was tylu! Jak co roku elementem obchodów były: przyjęcie nowych uczniów w poczet przyjaciół „Jagiellończyka”, zmiana pocztu sztandarowego, słowa pełne wzruszenia i występy przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne „Galimatias”. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy młodzież zdolną, ambitną i zaangażowaną i nauczycieli z pasją. Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Grudziądzki, Adam Olejnik, przedstawiciel Rady Powiatu, p. Marek Czarnuch,  pełnomocnik Starosty ds. Oświaty, p. Danuta Kuczera oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łasin – p. Rafał Kobylski.  Wszystkim ludziom oświaty życzymy wszystkiego najlepszego!
(autor: ZSP Łasin)