Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków to już tradycja w naszym „Jagiellończyku”, także więc i w tym roku nauczyciele języków obcych i uczniowie zapewnili nam moc atrakcji. Przez trzy dni wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie wiedzy o krajach europejskich, odpowiadając na pytania pojawiające się na stronie fejsbukowej. Marta Cichoracka z klasy II Technikum i Weronika Konkiel z klasy Ia Technikum wycięły w pień konkurencję i na wszystkie pytania odpowiedziały bezbłędnie J. Na wyróżnienie zasługuje również Pan Dyrektor Michał Rymacki, który wypadł podobnie jak dziewczyny J. W dniach 25 – 26 września odbyła się także zabawa, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas tzw. ESCAPE ROOM. Najlepiej wypadli uczniowie klasy II technikum, [Magdalena Topolewska, Agnieszka Górna, Klaudiusz Brzeski] którzy zajęli I i [Katarzyna Malinowska, Maciej Dziarski, Rafał Brzozowski] III miejsce, II miejsce przypadło uczniom klasy III technikum [Izabella Sonnenfeld. Wktoria Dziarska, Jacek Brodziński]. Podsumowanie obchodów stanowił apel, podczas którego zostały wręczone dyplomy i nagrody. Uczniowie mogli podziwiać pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Agnieszki Górnej  i posłuchać śpiewu Klaudiusza Januszewskiego i Kacpra Kopańskiego, Hitem był występ Marcela Nowakowskiego, Kacpra Kopańskiego i Jakuba Sobczyńskiego, którzy przedstawili swoją wersję skeczu kabaretu Neo-Nówka „Komorowski i Obama”. Na zakończenie uczniowie pląsali w rytm belgijki, tańca spopularyzowanego przez zespół Lais i jego utwór ‘t Smidje.

(autor: ZSP Łasin)