VII Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy PCK

Za nami VII, ostatni Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy PCK, odbywający się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Drużyny musiały się wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w przypadku osób z drgawkami, urazami kończyn, głowy, nieprzytomnymi, krztuszącymi się. Każdy uczestnik sprawdzony został z restauracji krążeniowo- oddechowej oraz rozwiązywał test. Zwycięzcami turnieju zostali gimnazjaliści z Kisielic. II miejsce zajęła drużna z Gruty, a III – z Łasina. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczył pan dyrektor Michał Rymacki wraz z panią Ewą Szymańską – kierownik ZR PCK w Grudziądzu. Zakończenie naszego turnieju szkół gimnazjalnych przypadło w roku obchodów 100-lecia działalności Polskiego Czerwonego. Ogromne podziękowania także dla naszych uczniów, bez pomocy których turniej nie miałby szans się odbyć, bo to oni byli naszymi „poszkodowanymi, sędziami i opiekunami młodszych kolegów i koleżanek 😀 .

(autor: M. Borkowska)