Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W sobotę w Grudziądzu odbyły się XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy.  Zespół reprezentujący naszego „Jagiellończyka” w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Agnieszka Projs, Natalia Ciernicka, Katarzyna Malinowska, Marta Cichoracka i  Weronika Iwańska – kapitan zespołu, zajął II miejsce! Jeee! Jest moc! Dziewczęta zmagały się z różnymi sytuacjami wypadkowymi: poparzeniami, zatruciami, urazami głowy, ramion, nóg, ciałami obcymi w klatce piersiowej. Musiały wykazać się również umiejętnością wykonania reanimacji krążeniowo-oddechowej czy uspokojenia osób znajdujących się w panice i szoku. Koleżankom dzielnie kibicowały Magdalena Topolewska i Agnieszka Górna. Przed zawodami odbyło się coroczne szkolenie przeprowadzone przez panią Ewę Szymańską z ZR PCK w Grudziądzu. W spotkaniu uczestniczyło 17 uczniów. Nasza młodzież zdobyła i utrwaliła podstawowe wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

(autor: M. Borkowska)