Dzień Zawodowca i Licealisty

Jak co roku otworzyliśmy swoje podwoje dla potencjalnych uczniów naszego „Jagiellończyka”. W tym roku gościliśmy prawie trzysta osób! Oczywiście, najważniejsi nasi goście to uczniowie trzecich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej, bo to na nich czekamy już od września. Oprócz tego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele okolicznych samorządów, Rady Powiatu, Starosta Grudziądzki, pan Adam Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, pan Rafał Kobylski, a także przedstawiciele organu nadzorującego, wicekurator Maria Mazurkiewicz oraz dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół. Tym razem zaprezentowaliśmy nie tylko naszą ofertę edukacyjną, ale – w ramach Dnia Zawodowca i Licealisty – umożliwiliśmy spotkanie z instytucjami zajmującymi się m.in. doradztwem zawodowym, działaniami w zakresie przedsiębiorczości, pośrednictwem pracy oraz przyszłymi pracodawcami z Łasina i okolic. Byli pracownicy ZUS-u, PUP-u, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, PPP przy OHP w Grudziądzu, Cechu Rzemiosł Różnych, którzy rozwiewali wszelkie uczniowskie wątpliwości. Swoją ofertą pracy kusiła przyszłych zawodowców także Odlewnia Żeliwa Lisie Kąty, z którą podjęliśmy współpracę i która chętnie zatrudni naszych wykwalifikowanych absolwentów.Ze swoim programem wystąpił Szkolny Teatr „Galimatias”, a ksiądz Grzegorz Koczot odsłonił swoje inne oblicze – fascynata i kolekcjonera modeli samochodowych, których wystawę zorganizował w sali na I piętrze. Uwagę zwiedzających przykuwała także wystawa fotografii „Łasin wczoraj i dziś”. „Jagiellończyk” już gotowy na kolejny nabór!

(autor: M. Borkowska)