Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Kinga Topolewska – kapitan drużyny, Natalia Raczek, Izabela Sonnenfeld, Sylwia Rutkowska, Wiktoria Wiśniewska, Weronika Iwańska, Wiktoria Dziarska, Agnieszka Projs to skład naszej drużyny, która wzięła udział w XXVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

10 drużyn mierzyło się z konkursowymi zadaniami: rozwiązywaniem testu oraz udzielaniem pierwszej pomocy osobom z różnymi urazami, np. złamaniem otwartym nogi, krwotokiem z nosa, urazami głowy czy skaleczeniem rąk. Wśród pozorowanych sytuacji były również te z  upojeniem alkoholowym, wisielcem, osobami nieprzytomnymi, spanikowanymi itp. Nasza drużyna w całości zmierzyła się z tymi wyzwaniami po raz pierwszy. Zajęliśmy 9 miejsce, ale zdobyliśmy duże doświadczenie. Bez dwóch zdań – na dziewczyny można liczyć w każdej sytuacji!