Przygotowani na medal

Izabella Sonnenfeld, Wiktoria Dziarska, Weronika Iwańska, Sylwia Rutkowska, Sandra Matlińska, Aleksandra Dąbrowska, Wiktoria Wiśniewska, Agnieszka Projs, Jakub Sylwestrzuk, Kinga Topolewska, Dawid Badziąg, Łukasz Biernat i Marcin Fabiński – oto nasi uczniowie przygotowani do profesjonalnego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ta szczęśliwa 13 zakwalifikowała się do szkolenia, które przeprowadziła profesjonalna firma MED – SAR Grudziądz, prowadząca szkolenia firm, kadr medycznych, zajmująca się również koordynacją transportu medycznego i projektowaniem sprzętu medycznego. W ramach kursu, zakończonego zdobyciem certyfikatu , uczniowie uczyli się m.in. na temat wypadków w pracy, przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z opcjonalnym użyciem defibrylatora, opatrywania ran, krwotoków, wszelkiego rodzaju urazów, prowadzenia działań w razie omdleń, padaczki i in. Prowadzący, Marcin Gizicki, ratownik medyczny, zachwycił naszą młodzież nie tylko wszechstronną wiedzą, ale i samym sposobem prowadzenia kilkugodzinnych zajęć. Cieszymy się, że mamy wśród nas młodych profesjonalistów, chociaż życzymy im i sobie, by jak najrzadziej musieli nowo nabytą wiedzę wykorzystywać w praktyce.