Informacje

Drodzy uczniowie!

Nadszedł dzień podsumowania bibliotecznego quizu o Henryku Sienkiewiczu.

W naszej zabawie  wzięło udział 13 uczniów, spośród których wyłoniłyśmy zwycięzców z największą liczbą poprawnych odpowiedzi. Oto oni:

Paulina Zielińska – kl. I LO

Anna Skierkowska – kl. IIIT

Marta Cichoracka – kl. IIT

Katarzyna Masłowska – kl. II BS

Kamil Pilkiewicz – kl. 3T

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym quizie . Każdy z uczestników po powrocie do szkoły otrzyma uwagę pozytywną , a zwycięzcy również słodką niespodziankę.

Nauczyciele biblioteki

Wiadomości ze szkolnej biblioteki

Dnia 19 marca obchodziliśmy 115. rocznicę przyznania Henrykowi Sienkiewiczowi Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Uhonorowany został za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu” i – jak podkreślił jeden z członków Komitetu Noblowskiego – „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu”.
Międzynarodową sławę przyniosła mu napisana w 1896r. powieść „Quo vadis” – obraz z czasów Nerona i rodzącego się chrześcijaństwa. Powieść została przetłumaczona na wiele języków, a Sienkiewicz zyskał rangę pisarza europejskiego.
Uważa się, że to sukces „Qou vadis” przyczynił się do przyznania autorowi Nagrody Nobla w 1905 r.
W nawiązaniu do tego wydarzenia nauczyciele biblioteki zachęcają wszystkich uczniów do wzięcia udziału w quizie dotyczącym twórczości Henryka Sienkiewicza. Dokładne informacje zostaną rozesłane za pośrednictwem wychowawców klas.

Nauczyciele biblioteki

 

Październik 2018 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

 

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca
Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”.

W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do udziału w konkursach np. w Książkowym quzie.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.

 

 

25 październik 2017

Spotkanie promujące czytelnictwo

 W środę (25.10) kolejny raz w naszej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach akcji promującej czytelnictwo. Pan Bartosz Piórkowski, nauczyciel języka angielskiego, opowiadał o serii pt. „Czas honoru” Jarosława Sokoła. Dla niewtajemniczonych, jest to seria opowiadająca historię czwórki przyjaciół w czasach II wojny światowej. Książki zostały napisane na podstawie emitowanego na antenie TVP serialu. Zachęcamy do wypożyczania tych i innych pozycji! Biblioteka serdecznie zaprasza.

 

4 październik 2017

Spotkanie promujące czytelnictwo

Z racji tego, że październik został ogłoszony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, w środę (4.10) na dużej przerwie, w naszej bibliotece odbyło się spotkanie promujące czytelnictwo. Nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Borkowska zachęcała nas do przeczytania powieści autorstwa Williama Styrona pt. „Wybór Zofii”. Książka znajduje się w zasobach naszej biblioteki i oczywiście można ją wypożyczyć . Zachęcamy również do sięgnięcia po inne pozycje. W październiku do wypożyczonych książek można dodatkowo otrzymać zakładkę. Serdecznie zapraszamy!